Wesprzyj wybranÄ… kwotÄ…:

Regulamin bramki płatniczej

Niniejszym regulamin określa warunki przekazywania darowizn online za pomocą strony internetowej www.parafiaslupiec.pl

1. Strona internetowa www.parafiaslupiec.pl jest administrowana przez ParafiÄ™ RzymskokatolickÄ… pw. Åšw. Katarzyny Aleksandryjskiej, ul. Parkowa 16, 57-402 Nowa Ruda, NIP: 8851560559, REGON: 040078531 zwanÄ… dalej ParafiÄ….
  2. PÅ‚atnoÅ›ci online sÄ… obsÅ‚ugiwane przez operatora pÅ‚atnoÅ›ci PayPro SA z siedzibÄ… w Poznaniu 60-327 przy ul. Kanclerskiej 15 (https://www.przelewy24.pl/), wpisanÄ… do rejestru przedsiÄ™biorców Krajowego Rejestru SÄ…dowego pod nr KRS 0000347935 przez SÄ…d Rejonowy PoznaÅ„ – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydz. Gospodarczy Krajowego Rejestru SÄ…dowego posiadajÄ…ca NIP 779-236-98-87 oraz REGON 301345068, o kapitale zakÅ‚adowym 4 500 000 zÅ‚otych w caÅ‚oÅ›ci wniesionym, zwanÄ… dalej Przelewy24. Zasady i warunki pÅ‚atnoÅ›ci online okreÅ›la PayPro SA w regulaminie dostÄ™pnym na stronie https://www.przelewy24.pl/regulamin.
  3. Darczyńcą może być pełnoletnia osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej, zwana dalej Darczyńcą.
  4. Przekazane darowizny wykorzystane zostaną wyłącznie na cele parafii w szczególności na działalność kultu religijnego.
  5. Darowizny można przekazywać 24 godziny na dobę. Parafia nie odpowiada za przerwy w dostępie do serwisu Przelewy24.
  6. Wpłaty darowizn online dokonywane są z użyciem przelewu elektronicznego obsługiwanego przez Przelewy24.
  7. W celu przekazania darowizny należy na stronie www.parafiaslupiec.pl wybrać wysokości darowizny, a następnie wypełnić dane wymagane przez bramkę płatniczą do realizacji przelewu w serwisie Przelewy24.
  8. Wpłaty darowizn online dokonywane za pomocą płatności Przelewy24 nie podlegają zwrotom.
  9. Parafia zapewnia ochronę danych osobowych otrzymanych od Przelewy24 zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 r. oraz Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. Administratorem danych uzyskanych od Przelewy24 w procesie przekazywania darowizn online jest Parafia. Administratorem danych uzyskanych w ramach usługi płatności online jest PayPro SA.
  10. Parafia zapewnia, iż dane osobowe darczyńców otrzymane od Przelewy24 przetwarzane będą wyłącznie dla celów realizacji umowy darowizny, w tym obsługi bankowej i księgowej darowizn, a także w celu realizacji uzasadnionego interesu Parafii oraz z zachowaniem warunków określonych w poniższej klauzuli informacyjnej.
  11. Zgodnie z art. 14 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), niniejszym informujemy, że:
    • Korzystanie z pÅ‚atnoÅ›ci online przez Przelewy24 jest równoznaczne ze zgodÄ… na przetwarzanie danych osobowych w celu realizacji tej pÅ‚atnoÅ›ci.
    • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, lecz konieczne do zawarcia i wykonania umowy darowizny. W przypadku niepodania danych, nie bÄ™dzie możliwe zrealizowanie w/w celów.
    • PaÅ„stwa dane osobowe bÄ™dÄ… przetwarzane przez okres niezbÄ™dny do zgodnego z prawem prowadzenia dokumentacji podatkowej (5 lat od koÅ„ca roku, w którym przekazano darowiznÄ™); do czasu wypeÅ‚nienia prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Administratora stanowiÄ…cych podstawÄ™ tego przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec takiego przetwarzania, nie dÅ‚użej niż przez okres 10 lat.
    • OdbiorcÄ… udostÄ™pnionych przez PaÅ„stwa danych jest Parafia. PaÅ„stwa dane mogÄ… być przekazane podmiotom zapewniajÄ…cym KoÅ›cioÅ‚owi obsÅ‚ugÄ™ IT, ksiÄ™gowÄ… oraz prawnÄ…, a także w przypadkach przewidzianych przepisami prawa, np. na żądanie sÄ…dów, organów Å›cigania lub instytucji paÅ„stwowych. Podane dane nie bÄ™dÄ… przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, nie bÄ™dÄ… przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie bÄ™dÄ… poddawane profilowaniu.
  12. W związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługują Państwu następujące prawa:
    • prawo dostÄ™pu do treÅ›ci swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usuniÄ™cia albo ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania, jak również prawo do przenoszenia swoich danych,
    • prawo wniesienia skargi do Inspektora Ochrony Danych Osobowych w przypadku uznania, że przetwarzanie podanych danych osobowych narusza przepisy RODO.
  13. W przypadku wyrażenia zgody ma Pani/Pan możliwość wycofania zgody w dowolnym momencie poprzez wysÅ‚anie wiadomoÅ›ci na adres poczty elektronicznej: kontakt@parafiaslupiec.pl. Skorzystanie z prawa do wycofania zgody nie ma wpÅ‚ywu na przetwarzanie, które miaÅ‚o miejsce do momentu wycofania zgody.
  14. Darczyńcy dokonujący płatności za pośrednictwem serwisu Przelewy24 mogą składać reklamację dotyczące Usługi Płatności. Szczegółowe informacje dotyczące trybu wnoszenia i rozpatrywania reklamacji: https://www.przelewy24.pl/reklamacje
  15. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem zastosowanie majÄ… powszechnie obowiÄ…zujÄ…ce przepisy prawa.