OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Nowa Ruda – Słupiec, 28 maja 2023 roku

 1. Dzisiaj o 17:30 Nabożeństwo Majowe. W dni powszednie do środy włącznie po Mszy św. o godz. 8:00 oraz o godz. 17:30.
 2. Dzisiaj przy kościele odbywa się kiermasz ciast. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczymy na cele Sygnału Miłosierdzia.
 3. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Po Mszy wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą w intencji osób chorych oraz zniewolonych i uzależnionych.
 4. We wtorek o godz. 5:00 spod kościoła wyjazd na pielgrzymkę do Łagiewnik.
 5. W środę święto Nawiedzenia NMP. W tym dniu o godz. 18:00 Msza św. odpustowa w Wambierzycach.  
 6. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 7. Również w czwartek rozpoczniemy miesiąc czerwiec. Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy rannej i po Mszy wieczornej. W tym dniu o 17:00 Godzina Święta  z modlitwą o nowe i święte powołania.  
 8. W pierwszy piątek miesiąca Msza św. o godz. 8:00 w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z róży pani Sadowskiej. Okazja dospowiedzi o godz. 7:30 i 17:00.Po Mszy wieczornej o godz. 18:45 Droga Krzyżowa do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej.
 9. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7:30 medytacja. Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy rannej i o godz. 17:30. Odwiedziny chorych w domach rozpoczniemy o godz. 8:30.
 10. W pierwszą sobotę miesiąca z okazji odwiedzin chorych, Kancelaria będzie nieczynna.
 11. W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 8:30 z roży pana Mygi, a po Mszy zmiana tajemnic Żywego Różańca. O godz. 17:30 Nabożeństwo Czerwcowe, a o godz. 19:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu – Wieczór Uwielbienia.   
 12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Szczególnie kierujemy je do wszystkich matek, które obchodziły swoje święto oraz do wszystkich dzieci z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.
 13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej ś.p. Edwarda Kuśnierza, Tomasza Kąsickiego i Elżbietę Fleming. Polećmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu oraz wszystkich zmarłych bliskich naszemu sercu i zmarłych w czyśćcu cierpiących: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

ks. Krzysztof Iwaniszyn

Proboszcz Parafii