Nowa Ruda – Słupiec, 25 lipca 2021 roku

1. Witamy gości przebywających w naszej parafii na wakacjach. Drogim parafianom i gościom życzymy dobrego wypoczynku. Niech czas wakacji i urlopów przeżywany będzie przez nas w bliskości z Bogiem w Eucharystii i codziennej modlitwie.
  2. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w Europie z powodu ostatnich powodzi.
  3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00 oraz po Mszy na „Górce” o godz. 14:00, poświęcenie pojazdów z modlitwą za kierowców i podróżujących, z okazji wspomnienia św. Krzysztofa. Przy tej okazji można złożyć dobrowolną ofiarę na zakup pojazdów dla misjonarzy w ramach akcji „Miva Polska – jeden grosz za każdy bezwypadkowy kilometr”.
  4. Również dzisiaj o godz. 15:00 w Domu Parafialnym Koronka Pokoju.
  5. W poniedziałek wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP.
  6. W czwartek wspomnienie św. Marty.
  7. W sobotę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli. Tego dnia o godz. 18:00 Msza św. w intencji zmarłych w miesiącu lipcu w ciągu ostatnich 10 lat.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8:30 zmiana tajemnic Żywego Różańca, a po Mszy św. o godz. 12:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  9. Również w przyszłą niedzielę wyruszamy na pątniczy szlak w 18 Pieszej Pielgrzymce Świdnickiej na Jasną Górę. Zarówno piesi pielgrzymi, jak i osoby zaangażowane w służbach pielgrzymkowych, obiecujemy modlitwę w intencji naszej wspólnoty parafialnej oraz o ustanie pandemii.
  10. Gorąco zachęcamy, aby dołączyć do Grupy duchowego uczestnictwa, która będzie wspierać duchowo pielgrzymów w Parafii podczas trwania Pielgrzymki. Zapisy w zakrystii. Przy tej okazji można złożyć ofiarę na potrzeby organizacyjne Pieszej Pielgrzymki.
  11. Nasza Parafia organizuje Pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w dniu 8 sierpnia na zakończenie Pieszej Pielgrzymki. Zapisy w zakrystii. Koszt 60 zł.
  12. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

ks. Krzysztof Iwaniszyn

Proboszcz Parafii