2 Niedziela Zwykła, 19 stycznia 2020 roku

1. Dzisiaj o godz. o godz. 19:00 w naszym kościele odbędzie się Koncert najpiękniejszych kolęd „Jedyna taka noc”, w wykonaniu naszego chóru parafialnego i zespołu instrumentalnego. Serdecznie zapraszamy.

2. W poniedziałek o godz. 9:00 Msza św. o jedność wszystkich chrześcijan.

3. W środę po Mszy o godz. 9:00 nabożeństwo do św. Rity.

4. W sobotę o godz. 9:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych w styczniu w ciągu ostatnich 10 lat.

5. W sobotę o godz. 15:00 w kaplicy DPS modlitwa w intencji pokoju.

6. Przypominam, że do końca stycznia nie ma Mszy wieczornych w dni powszednie od poniedziałku do piątku.

7. Komunikat Biskupa Świdnickiego:

Drodzy  Diecezjanie, od lat, w ostatnią niedzielę stycznia, jako wspólnota diecezjalna wspieramy naszymi ofiarami utrzymanie świdnickiej katedry. Składane ofiary dają możliwość prowadzenia działań związanych z wyposażeniem oraz remontowaniem pierwszego spośród kościołów w diecezji.  Dzięki przyznanej ostatnio dotacji z programów europejskich rozpoczęła się na początku stycznia br. konserwacja i rewitalizacja barkowego wnętrza gotyckiej katedry świdnickiej.  Ten największy w najnowszej historii remont świątyni zajmie kilka lat i jest związany z trudnymi działaniami konserwatorskimi, które wyraźnie ograniczą dostępność katedry.

Drodzy Diecezjanie, zwracam się do Was z gorącą prośbą o modlitwę w intencji rozpoczętego dzieła remontu kościoła katedralnego, nazywanego Matką wszystkich kościołów diecezji a także proszę Was o materialne wsparcie remontu, który poza przyznaną dotacją wiąże się także ze znacznym tzw. wkładem własnym. Za wszystkie ofiary złożone w przyszłą niedzielę (26 stycznia) na tacę wyrażam z serca płynące podziękowanie wyrażone staropolskim „Bóg zapłać”. Całą wspólnotę diecezjalną polecam wstawiennictwu św. Stanisława, patrona diecezji i katedry a także opiece Matki Bożej Świdnickiej zapewniając o swojej modlitwie, którą szczególnie zanoszę w każdy wtorek przed Jej wizerunkiem czczonym w naszej katedrze.

+  Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

ks. Krzysztof Iwaniszyn

Proboszcz Parafii