Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 31 maja 2020 roku

1. Dzisiaj o godz. 17:30 ostatnie nabożeństwo majowe.
  2. W poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła.
  3. Informujemy, że decyzją władz państwowych od 1 czerwca br. nie ma limitu wiernych uczestniczących w liturgii. W związku z tym Biskup Świdnicki odwołał dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Jako duszpasterze zatroskani o dobro duchowe wszystkich chrześcijan, prosimy o czynne uczestnictwo w Eucharystii dorosłych, dzieci i młodzież. Wszyscy bardzo potrzebujemy Boga i Jego łaski. Ufamy, że trudny czas pandemii, był dla nas okazją do wielu przemyśleń, do umocnienia wiary i wzbudził w nas pragnienie jeszcze głębszej bliskości z Jezusem.
  4. W czasie trwania pandemii codziennie w naszym kościele była modlitwa różańcowa. Niech ta modlitwa trwa nadal. Stąd prosimy, aby przedstawiciele Żywego Różańca, odmawiali codziennie różaniec pół godziny przed Mszą św., zarówno poranną, jak i wieczorną. Kto tylko może, niech się dołączy do tej modlitwy. Tym wszystkim, którzy trwali z nami na modlitwie przez cały czas, dziękujemy za świadectwo wiary.
  5. Od poniedziałku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, codziennie po Mszy o godz. 9:00 i po Mszy o godz. 18:00. Natomiast w niedzielę o godz. 17:30.
  6. W środę nabożeństwo do przeczystego serca św. Józefa. Tego dnia taca będzie przeznaczona na dzieło misji w Kościele.
  7. W pierwszy czwartek miesiąca od 17:00 Godzina Święta z okazją do spowiedzi. Będziemy się modlić o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Taca przeznaczona będzie na Seminarium.
  8. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 10:00 odwiedziny chorych w domach. Spowiedź podczas Mszy o godz. 9:00 oraz od godz. 17:00. O godz. 19:00 Droga Krzyżowa do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w intencji naszej Parafii.
  9. W pierwszą sobotę miesiąca różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy o godz. 9:00 i o godz. 17:15.
  10. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia Msza o godz. 8:30 z róży pana Kowalczuka, a po Mszy zmiana tajemnic Żywego Różańca. Po Sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  11. Bardzo dziękuję za ofiary na potrzeby Parafii, zarówno przekazane na tacę lub osobiście oraz przelane na konto parafialne.
  12. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy serdeczne życzenia.
  13. Pomódlmy się teraz za zmarłych z naszych rodzin i z naszej Parafii, a szczególnie za ś.p.: Edwarda Krawczyka, którego pogrzeb odbył się w minionym tygodniu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

ks. Krzysztof Iwaniszyn

Proboszcz Parafii