OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 Niedziela Wielkiego Postu 29 marca 2020 roku

  1. Przypominam, że do 11 kwietnia jesteśmy zobowiązani do przestrzegania zaleceń władz państwowych oraz Biskupa Świdnickiego. Podczas każdej liturgii może w kościele przebywać maksymalnie 5 osób. Prosimy, aby w pierwszej kolejności na Mszę św. przychodziły osoby, które mają zamówioną Mszę św. Biskup Świdnicki rozszerzył dyspensę na wszystkich wiernych. Jest wiele transmisji telewizyjnych i radiowych. Również z naszego kościoła są już transmisje na parafialnym facebooku: od poniedziałku do soboty Msza św. o godz. 18:00, w niedzielę: Msza św. o godz. 10:00 i 18:00 oraz Gorzkie Żale o godz. 17:15, Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17:30, Różaniec codziennie o godz. 20:30.  
  2. Drodzy parafianie, bardzo prosimy przyjąć te decyzje w wielkiej pokorze. Ta sytuacja jest trudna dla nas wszystkich. Także my duszpasterze cierpimy z tego powodu, że nasi wierni nie mogą być w świątyni i jest nam naprawę przykro, że musimy dokładnie liczyć osoby. Jednak wszyscy musimy być posłuszni. Św. Ojciec Pio uczył nas, że gdzie jest posłuszeństwo, tam jest błogosławieństwo. Trwajmy na modlitwie, ufając, że jak najszybciej znowu będziemy razem na liturgii.    
  3. Dzisiaj porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy o godz. 7:00 w kaplicy DPS.
  4. W godzinie Miłosierdzia Bożego po raz kolejny wyjdziemy dzisiaj w procesji pokutnej z Najświętszym Sakramentem. Tym razem ja do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, ks. Kamil na osiedle Wojska Polskiego i ul. Akacjową, a ks. Bartosz na osiedle XXX-lecia oraz Waryńskiego. Będziemy prosić Boga o zmiłowanie i oddalenie niebezpieczeństwa wirusa oraz powrót do zdrowia dla chorych. Udzielimy błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem naszej Parafii i miastu.
  5. Od przyszłej niedzieli Msza św. o godz. 14:00 w kościele Matki Bożej Bolesnej.
  6. Nie będzie za tydzień zmiany tajemnic Żywego Różańca. Do czasu ustania epidemii proszę rozważać i modlić się tajemnicami jak dotąd.
  7. W okresie kwarantanny służymy posługą sakramentu pokuty. Z przyczyn oczywistych nie może być spowiedzi masowej. Natomiast przed każdą Mszą św. oraz w jej trakcie i po Mszy, jest możliwość skorzystania ze spowiedzi w kościele. Tu jednak też nie może być więcej niż 5 osób. Ponadto codziennie oczekujemy w Domu Parafialnym na penitentów. Należy tylko zadzwonić domofonem do księdza. W Domu Parafialnym stworzyliśmy odpowiednie warunki do spowiedzi.
  8. Spowiedź wielkanocna może się odbyć nawet do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Jeżeli tylko skończy się okres kwarantanny, zorganizujemy w Parafii dzień spowiedzi z udziałem księży z Dekanatu.   
  9. Zgodnie z komunikatem Biskupa Świdnickiego, w tym miesiącu z przyczyn oczywistych nie odwiedzimy chorych w domach. Możemy udać się z posługą sakramentu chorych tylko do osób, których życie jest zagrożone.  

ks. Krzysztof Iwaniszyn

Proboszcz Parafii