Nowa Ruda – Słupiec, 29 stycznia 2022 roku

1. Od jutra Msza św. wieczorna w dni powszednie o godz. 18:00. Kancelaria Parafialna powraca do normalnego funkcjonowania. Zachęcamy do modlitwy różańcowej pół godziny przed Mszą św. ranną i wieczorną. Spowiedź w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.
  2. W poniedziałek po Mszy wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą w intencji osób chorych oraz zniewolonych i uzależnionych.
  3. W środę po Mszy rannej i wieczornej Nabożeństwo do św. Józefa.
  4. W czwartek przypada święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia Msza św. o godz. 7:00 w kaplicy oraz w kościele o godz. 8:00 i 18:00. Będzie to również pierwszy czwartek miesiąca, a więc o 16:30 Godzina Święta.
  5. W czwartek o godz. 19:00 w Domu Parafialnym spotkanie dla rodziców dzieci i młodzieży przed wyjazdem na ferie zimowe.
  6. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź o godz. 7:30 oraz od godz. 17:00. Po Mszy wieczornej ok 18:45 Droga Krzyżowa do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej.
  7. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7:30 rozważanie, a następnie Msza św. wynagradzająca z róży p. Sadowskiej. Po Mszy modlitwa różańcowa. Od godz. 9:00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.
  8. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 8:30 z róży p. Aniszewskiego, a po Mszy zmiana tajemnic Żywego Różańca. Po Mszy o godz. 12:00 poświęcenie książeczek i świec dzieciom klas III. Natomiast o godz. 19:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, wieczór Uwielbienia.
  9. Zakończyliśmy Kolędę w naszej Parafii. Odwiedziliśmy razem 2172 domy i mieszkania. Czyli więcej o 351 od ubiegłego roku. Natomiast nie byliśmy w 1732 domach. Dziękujemy za wspólną modlitwę, miłe przyjęcie nas i wiele dobrych słów o naszej wspólnocie parafialnej. Dziękujemy za złożone ofiary.
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej ś.p. Ewę Serafinowicz, Henryka Staszaka i Piotra Szefnera. Polećmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu oraz wszystkich zmarłych w czyśćcu cierpiących: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

ks. Krzysztof Iwaniszyn

Proboszcz Parafii