6 Niedziela Wielkanocna

Nowa Ruda – Słupiec, 22 maja 2022 roku

1. Dzisiaj o godz. 17:30 nabożeństwo majowe. Natomiast po Mszy wieczornej nabożeństwo do św. Rity.
  2. Serdecznie zapraszamy po Mszy św. na Kiermasz Ciast. Dochód z tego wydarzenia przeznaczymy na organizację zbliżającego się Sygnału Miłosierdzia, który odbędzie się 16 czerwca na parkingu przy basenie. Już teraz na ten niezwykły koncert zapraszamy.
  3. We wtorek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
  4. W środę o godz. 15:00 w kaplicy Matki Bożej Anielskiej w DPS, modlitwa w intencji pokoju.
  5. W środę o godz. 19:30 w Domu Parafialnym spotkanie przed Pielgrzymką do Medjugorie.
  6. W czwartek wspomnienie św. Filipa Nereusza. To również Dzień Matki. Wszystkie kochane Mamy polecajmy w modlitwie, zarówno żyjące, jak i zmarłe. Tego dnia dzieci pierwszokomunijne wyjeżdżają na pielgrzymkę do Częstochowy.
  7. W piątek o godz. 19:00 w Domu Parafialnym spotkanie dla osób, które w latach poprzednich posługiwały w służbach Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Serdecznie ich zapraszam oraz nowe osoby, które chciałyby pomóc w tegorocznej Pielgrzymce.
  8. W sobotę o godz. 9:00 Msza św. za zmarłych w miesiącu maju w ciągu ostatnich 10 lat.
  9. W sobotę o godz. 17:00 ostatnia „Majówka” przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej.
  10. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  11. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.
  12. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Szczególnie kierujemy je do wszystkich matek, z okazji zbliżającego się ich święta. Również serdeczne życzenia składamy ks. Kamilowi, który wczoraj obchodził 6 rocznicę święceń kapłańskich oraz ks. Bartkowi, który w środę będzie przeżywał 3 rocznicę swoich święceń.
  13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej ś.p. Irenę Makola. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu oraz wszystkich zmarłych w czyśćcu cierpiących: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

ks. Krzysztof Iwaniszyn

Proboszcz Parafii