Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Nowa Ruda – Słupiec, 16 maja 2021 roku

1. Dzisiaj o godz. 17:30 Nabożeństwo Majowe. Natomiast w dni powszednie po Mszy św. o godz. 9:00 oraz o godz. 17:30. W soboty „majówka” przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej o godz. 17:00. Różaniec w maju codziennie o godz. 6:30, 8:30 i 17:00.
  2. Przypominamy, że dzisiaj jest dodatkowa Msza św. o godz. 15:00.
  3. W środę o godz. 9:00 Msza św. od wspólnoty Krwi Chrystusa.
  4. W czwartek o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa przez wstawiennictwo naszej patronki, w. Katarzyny. Będziemy się modlić także za księży z naszej Parafii w kolejną rocznicę święceń kapłańskich. Intencja od wspólnoty La Pieta. Za dar modlitwy bardzo dziękujemy.
  5. W sobotę o godz. 9:00 Msza św. od wspólnoty Nieustającego Różańca.
  6. W sobotę o godz. 18:00 kolejna Msza św. rocznicowa w intencji księży naszej Parafii. Wtedy też przypada wspomnienie św. Rity. Po Mszy wieczornej nabożeństwo z obrzędem poświęcenia róż.
  7. Również w sobotę o godz. 19:00 rozpoczniemy uroczystą Liturgię Wigilii Zesłania Ducha Świętego.
  8. W przyszłą niedzielę o godz. 8:30 Msza św. z róży pani Kiśluk.
  9. W przyszłą niedzielę o godz. 10:00 uczniowie klas IV będą przeżywać Rocznicę  Pierwszej Komunii Świętej.
  10. Również w przyszłą niedzielę przy kościele będzie można nabyć ciasto, jako cegiełkę przeznaczoną na organizację koncertu Sygnał Miłosierdzia, który zaplanowany jest na 3 czerwca. Trwa organizacja, próby i przygotowania do tego wyjątkowego wydarzenia.
  11. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii. Wyrażam wdzięczność rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za ufundowanie czterech nowych ołtarzy na Boże Ciało. Ich koszt wyniósł 7850 zł. Dziękuję ks. Bartkowi i pani Marioli Ligorowskiej za przygotowanie dzieci do dzisiejszej uroczystości Pierwszej Komunii Świętej oraz rodzicom, dyrekcji i nauczycielom za współpracę w dziele wychowywania tych dzieci. Serdecznie dziękuję ks. Kamilowi, pani Annie Kaszuba i Marii Stożek za przygotowanie dekoracji i kościoła oraz rodzicom, Bractwu św. Józefa i strażakom z OSP Nowa Ruda – Słupiec za pomoc w sprzątaniu świątyni. Dziękuję również państwu Joannie i Adamowi Galas oraz panom Zygmuntowi Nikodemowi i Piotrowi Gołyźniakowi za przygotowanie terenu przy kościele. Dziękuję także panu organiście i LSO za przygotowanie liturgii.
  12. Zwracam się z prośbą do parafian, którzy posiadają stare zdjęcia wnętrza naszego kościoła, o przyniesienie tych zdjęć, gdyż są nam potrzebne do stworzenia odpowiedniej dokumentacji. Obecnie jesteśmy na etapie przygotowania wniosku do Konserwatora Zabytków o zgodę ba badania stratygraficzne ścian i sklepienia kościoła oraz przygotowanie projektu pierwotnej malatury wnętrza naszej świątyni parafialnej oraz kosztorysu tych prac.
  13. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
  14. Pomódlmy się teraz za zmarłych z naszych rodzin i z naszej Parafii, a szczególnie za ś.p.: Franciszka Sibistowicz, Genowefę Jarosz, Anitę Rostalską, Janinę Rapior i Tadeusza Przetacznik, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

ks. Krzysztof Iwaniszyn

Proboszcz Parafii