• a.jpg.a.png
  • adwent.jpg
  • b.jpg.b.jpg

PLAN ROCZNEGO PRZYGOTOWANIA DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ

10 września 2018 r. – spotkanie organizacyjne rodziców dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej (Kaplica Dobrego Pasterza, godz. 19.00). We wrześniu dzieci zaliczają modlitwy: Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga.

7 października 2018 r. – o godz. 11.15 poświęcenie różańców przyniesionych przez dzieci oraz uroczyste rozpoczęcie okresu formacji przygotowującej do przyjęcia Komunii Świętej. W październiku dzieci powinny uczestniczyć w nabożeństwach różańcowych i zaliczają Tajemnice Różańca Świętego. Do 31 października 2018 r. – złożenie deklaracji przystąpienia do Pierwszej Komunii Świętej (oraz świadectwa Chrztu – osoby chrzczone poza parafią św. Katarzyny Aleksandryjskiej).

2 grudnia 2018 r. – poświęcenie świec adwentowych (kościół parafialny, godz.11:15). Dzieci zaliczają główne prawdy wiary, rzeczy ostateczne człowieka.

8 grudnia 2018 r. – poświęcenie medalików (kościół parafialny, godz.18.00). W grudniu dzieci zaliczają Chwała na wysokości Bogu.

16 grudnia 2018 r. – poświęcenie Figurek Dzieciątka Jezus (kościół parafialny, godz.11:15). W styczniu dzieci zaliczają przykazania kościelne i 7 sakramentów.

2 lutego 2019 r. – poświęcenie świec (kościół parafialny, godz.18.00). Zachęcamy, aby dzieci podczas Pierwszej Komunii używały świec, które otrzymały podczas Chrztu Świętego, jeżeli ich nie posiadają można świece kupić w sklepiku parafialnym. W lutym dzieci zaliczają Dekalog.

3 marca 2019 r. – poświęcenie modlitewników (kościół parafialny, godz.11:15); należy kupić Modlitewnik „Ojcze Nasz”, biały dla dziewczynek, czarny dla chłopców. W marcu dzieci zaliczają grzechy główne i warunki sakramentu pokuty.

W kwietniu dzieci zaliczają formułę spowiedzi świętej.

W maju dzieci zaliczają modlitwę: Pod Twoją obronę.

W ostatnich trzech tygodniach przed uroczystością Pierwszej Komunii będą odbywać się próby w kościele.

17-18.05.2019 r. – Sakrament Pokuty i Pojednania.

19.05.2019 r. – Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.

23.05.2019 r. - wyjazd Dzieci Komunijnych do Częstochowy

Przygotowanie dzieci do godnego przyjęcia Komunii Świętej odbywa się w trzech najważniejszych dla Nich miejscach,  przede wszystkim w  domu rodzinnym, w Kościele i w szkole.

Zachęcamy i prosimy rodziców, aby razem ze swoimi dziećmi przygotowywali się do tej pięknej uroczystości poprzez wspólną modlitwę w domu, uczestnictwo razem w nabożeństwach i Mszach Świętych oraz poprzez pomoc dzieciom w nauce prawd wiary. Tylko takie podejście może doprowadzić dzieci do poznania Boga.

Z pamięcią w modlitwie
Duszpasterze