762027
  • fatima.jpg

Informacje dla rodziców dzieci I-Komunijnych

Plan rocznego przygotowania.

1.    12 września 2016 r. – spotkanie organizacyjne rodziców dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej (Kaplica Dobrego Pasterza godz. 17.00). We wrześniu dzieci zaliczają modlitwy: Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga.

2.    2 października 2016 r. – poświęcenie różańców przyniesionych przez dzieci oraz uroczyste rozpoczęcie okresu formacji przygotowującej do przyjęcia Komunii Świętej. (Sanktuarium M.B. Bolesnej, godz.14:00). W październiku dzieci powinny uczestniczyć w nabożeństwach różańcowych   i zaliczają Tajemnice Różańca Świętego.

3.    do 30 października 2016 r. – złożenie deklaracji przystąpienia do Pierwszej Komunii Świętej (oraz świadectwa Chrztu – osoby chrzczone poza parafią św. Katarzyny Aleksandryjskiej).

4.    27 listopada 2016 r. – poświęcenie świec adwentowych (kościół parafialny, godz.11:15). Dzieci zaliczają główne prawdy wiary, rzeczy ostateczne człowieka.

5.    8 grudnia 2016 r. – poświęcenie medalików (kościół parafialny, godz.17.00). W grudniu dzieci zaliczają Chwała na wysokości Bogu.

6.   18 grudnia 2016 r. – poświęcenie Figurek Dzieciątka Jezus (kościół parafialny, godz.11:15). W styczniu dzieci zaliczają przykazania kościelne i 7 sakramentów.

7.    2 lutego 2017 r. – poświęcenie świec (kościół parafialny, godz.11:15). Zachęcamy, aby dzieci podczas Pierwszej Komunii używały świec, które otrzymały podczas Chrztu Świętego, jeżeli ich nie posiadają można świece kupić w sklepiku parafialnym. W lutym dzieci zaliczają Dekalog.

8.    12 marca 2017 r. – poświęcenie modlitewników; należy kupić Modlitewnik „Ojcze Nasz”, biały dla dziewczynek, czarny dla chłopców (kościół parafialny, godz.11:15). W marcu dzieci zaliczają grzechy główne i warunki sakramentu pokuty.

9.   W kwietniu dzieci zaliczają formułę spowiedzi świętej.

10.  W maju dzieci zaliczają modlitwę: Pod Twoją obronę.

1. W ostatnich trzech tygodniach przed uroczystością Pierwszej Komunii będą odbywać się próby   w kościele.

12.  20 maja 2017 r. – Sakrament Pokuty i Pojednania.

13.  21 maja 2017 r. – Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.

14. 26 maja 2017 r. - wyjazd Dzieci Komunijnych do Częstochowy

Przygotowanie dzieci do godnego przyjęcia Komunii Świętej odbywa się w trzech najważniejszych dla Nich miejscach,  przede wszystkim w  domu rodzinnym, w Kościele i w szkole.

Zachęcamy i prosimy rodziców, aby razem ze swoimi dziećmi przygotowywali się do tej pięknej uroczystości poprzez wspólną modlitwę w domu, uczestnictwo razem w nabożeństwach i Mszach Świętych oraz poprzez pomoc dzieciom w nauce prawd wiary. Tylko takie podejście może doprowadzić dzieci do poznania Boga.

Z pamięcią w modlitwie
Duszpasterze