Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1262330
  • a.1.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

„Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co  się tej nadziei może sprzeciwiać „ Jan Paweł II. Na zaproszenie księdza Adama Makiela – przewodnika grupy 3 – Pielgrzymki Świdnickiej, dnia 15 października 2017 roku, pątnicy z Nowej Rudy, Wambierzyc,  Przygórza i Ģłuszycy uczestniczyli w pierwszym spotkaniu popielgrzymkowym. Pod swoje bardzo gościnne skrzydła przyjęła nas parafia pw. Chrystusa Króla w Głuszycy z proboszczem księdzem Sławomirem Augustynowiczem na czele. Miło było ponownie zobaczyć jak zwykle uśmiechniętego ojca Efrema i zapracowanego ale radosnego księdza Adama. Oczywiście spotkanie byłoby „mało pielgrzymkowe „ gdyby zabrakło księdza prałata Romualda Brudnowskiego - głównego przewodnika - i jego fantastycznych opowieści o pielgrzymowaniu. „Rodzinna „ atmosfera,  pyszne ciasto i film przygotowany przez ojca Kazimierza,  w humorystyczny sposób przedstawiający życie pielgrzyma, zachęciły zgromadzonych pątników do wspomnień. Dwie godziny, to jedynie 120 minut - stanowczo za mało żeby każdy mógł podzielić się swoimi przeżyciami i przemyśleniami! O godzinie 18.00 pielgrzymi uczestniczyli we Mszy Świętej i adoracji Największego Sakramentu przepraszając, dziękując,  wielbiąc i prosząc :„Niech pod macierzyńską opieką Twego Niepokalanego Serca staniemy się z Chrystusem jednym ludem zdobytym Jego śmiercią i świadkami Jego zmartwychwstania...” Po godzinie 19.00 uczestnicy pierwszego spotkania popielgrzymkowego pożegnali piękną,  jesienną Głuszycę i wspaniałych gospodarzy. Mówimy DO ZOBACZENIA – zapewne na pielgrzymkowym szlaku!!!!. Pozostały już  wspomnienia i refleksja: „Co inspiruje tysiące ludzi do podejmowania świętych wędrówek?  Co jest ich istotą?  Droga?  Wysiłek?  Zmaganie się ze zmęczeniem?  Bycie we wspólnocie? Otulająca wszystko modlitwa?  Rodzaj rekolekcji?  Pokuta (za siebie czy innych)? Bo samo dojście do celu- przed obraz i ołtarz to nie wszystko,  tym bardziej,  że po dojściu pielgrzymów przynagla powrót do codzienności,  domu i pracy. Czy pójdą za rok?  Znakomita większość pójdzie.  Pielgrzymowanie, zwłaszcza to piesze, wielodniowe, męczące a radosne staje się częścią natury człowieka. ..” ksiądz Tomasz Horak . A dla Ciebie czym jest pielgrzymowanie do Mateczki? „Pielgrzymka na Jasną Górę to rekolekcje w drodze. To niesamowite przeżycie spotkania z Bogiem „- Czesia„ Pielgrzymowanie zbliża ludzi, daje nam siłę,  by być pielgrzymami przez całe życie i głosić jak wielka jest miłość Boga” – Renia „Dla mnie to czas kiedy Pan mówi a ja słucham. A wracając do domu staram się, by moje życie było lepsze „ – Beata. Beata Szałęga

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.