Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1109362
  • a.jpg1ajpg.png
  • b.jpg.1bjpg.b.jpg
  • b.jpg.2jpgb.jpg
  • b.jpg1.jpg
  • baner.jpg
  • bbbb.jpg
  • biui.jpg
  • bjpg.bjpg.png
  • na_strone.jpg
  • rokducha.jpg

Godz. 8.00 – zbiórka uczestników pielgrzymki do Włoch. Wyjazd zgodnie z planem, tj. o  8.30, po drodze zabieramy jeszcze osoby, które dołączają do naszej pielgrzymki w Kłodzku. Dzień jest szary, deszczowy, ale w autokarze radosna atmosfera, dobry humor dopisuje wszystkim. Mijamy granicę w Boboszowie,  i  przez Czechy i Austrię wjeżdżamy na teren Włoch.  Jest około 6.00 rano w niedzielę, gdy dojeżdżamy do celu pierwszego dnia pielgrzymki,  do  Watykanu,  gdzie  będziemy się przemieszczać uliczkami do kościoła św. Stanisława – Patrona Polski na niedzielną Mszę św., odprawioną przez dwóch księży arcybiskupów w asyście naszych duchowych przewodników: ks. Marcina i ks. Michała. Po zakończeniu Mszy św. kierujemy się w stronę pozostałości fragmentów Forum Romanum oraz Forum Cezara. Po drodze mijamy budynek  Więzienia Mamertyńskiego, w którym więzieni byli św. Piotr i św. Paweł. Następnie mijamy kościół Santa Maria Sopra Minerva, aby wreszcie dotrzeć na plac św. Piotra, na wspólną z innymi pielgrzymkami modlitwę Regina Coeli  z Papieżem  Franciszkiem. Dziękując Ojcu Świętemu za wspólną modlitwę, kierujemy się w stronę Fontanny Czterech Rzek: Gangesu, Nilu, Dunaju i Rio de la Plata. Mijamy kościół św. Agnieszki, most św. Anioła, pod którym płynie rzeka Tybr. Ostatnim akcentem zwiedzania zabytków Rzymu był zamek św. Anioła. Zmęczeni, ale szczęśliwi i zadowoleni wsiadamy do autokaru, który zawozi nas na kolację i upragniony nocleg. Irena Indrzejczyk

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.