Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1262366
  • a.1.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

I kończymy nasze pielgrzymowanie,czwarty dzień wyjątkowych rekolekcji w drodze. Jeszcze Eucharystia w Kaplicy w Dobrym Miejscu. Ta Msza Św. zostanie w naszej pamięci. Dziś nie było kazania, bo jak powiedział ks. Marcin wygłosiły go małżeństwa, które odnawialy przysięgę małżeńską po 18 latach, 20, 40, 49. A każdy staż to życiowe doświadczenie, nieraz trudy codzienności ale zawsze z wiara i ufnością trwanie przy Bogu. Tak umocnieni Eucharystią możemy wyruszyć w drogę do domu. Zanim jednak pożegnamy Warszawę jesteśmy w Świątyni Opatrzności Bożej. "Niech ta Świątynia stanie się miejscem szczególnego dziękczynienia za wolność ojczyzny. Modlę się, by żadne bolesne doświadczenia nie zaklocily tego dziękczynienia, z którym czekamy 200 lat". Jakże ważne są te słowa Wielkiego Polaka Jana Pawła II, w jubileuszowym roku, gdy świętujemy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, słowa które widnieją na tablicy w Świątyni. To Ojciec Św. poświęcił kamień węgielny Świątyni Świętej Opatrzności Bożej podczas V pielgrzymki do Warszawy 13.06.1999 roku. Historię powstania świątyni, symbolikę budowli, która z zewnątrz ma kształt sześcianu z kopułą,a w przestrzenną jego formę wpisane jest okrągłe wnętrze świątyni, przypominające rzymski Panteon przybliżył nam przewodnik. Część parterową wypełnia przestrzeń sakralna ze stacjami i kaplicami. Nad nawą boczną, okalającą pierścieniem nawę główną, zlokalizowano Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Pod posadzką, w kościele dolnym, stworzony został tzw. Panteon Wielkich Polaków – miejsce pochówku i upamiętnienia najbardziej zasłużonych polskich patriotów oraz ludzi kultury i nauki. Wpatrzeni w Bożą Opatrzność dziękujemy za wolną ojczyznę. Jeszcze pamiątki i wyruszamy pod Pałac w Wilanowie, by z balonami białymi i czerwonymi w ręku upamiętnić ostatnie chwile w Warszawie wspólnym zdjęciem. To był dobry czas, dla każdego z nas wyjątkowy, kazdy wzbudził w swoim sercu intencję na początku pielgrzymkowej drogi.Dla każdego inna chwila utkwiła w pamięci, dla jednego było to Muzeum Powstania Warszawskiego, dla drugiego wizyta w Muzeum Katyńskim bądź nawiedzenie Świątyni Bożej Opatrzności. Wszyscy jednym głosem mówią- było cudownie i za to dziękujemy na pierwszym miejscu Panu Bogu i naszej Matce Najświętszej a na drugim naszemu duchowemu przewodnikowi ks. Marcinowi za to, że przywiózł nas do Warszawy, stolicy naszej wolnej Ojczyzny. Bóg Zapłać. Agnieszka

Więcej informacji o pielgrzymce do Warszawy https://swidnica.gosc.pl/doc/5049272.Z-Maryja-do-Niepodleglej

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.