Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1262346
  • a.1.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

Trzeci dzień pielgrzymkowego wyjazdu. Piękny słoneczny poranek rozpoczęliśmy najważniejszym punktem programu Eucharystią, przyzywając wstawiennictwa Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki. Księdza Jerzego uczyniliśmy patronem dzisiejszego dnia, powierzając mu siebie samych jak i całą naszą ojczyznę. Na mszy św dziękowaliśmy Panu Bogu za wolną, niepodległą ojczyznę. Ksiądz Marcin w swojej homilii nawiązał do takich wartości jak patriotyzm, solidarność , ludzka wrażliwość, gdzie jak wspomniał powinny być one bliskie każdemu polakowi. Następnie po smacznym śniadaniu nasza grupa wraz z Panią przewodnik udała się na kolejny spacer po Warszawie. W pierwszej kolejności odwiedziliśmy najstarszy cmentarz powązkowski , na którym zmówiliśmy modlitwę i złożyliśmy wiązankę kwiatów na grobie Księdza Prałata Stefana Niedzielaka, który był opiekunem przycmentarnego kościoła św. Karola Boromeusza. Na cmentarzu mogliśmy zobaczyć groby znanych osobistości poetów , muzyków, aktorów takich jak Władysław Reymont, Leopold Staff, Jan Kiepura, Czesław Niemen, Wojciech Młynarki, Nina Andrycz czy Mieczysława Ćwiklińska. Następnie nasza pielgrzymkowa grupa udała się do Muzeum Katyńskiego, które znajduje się przy cytadeli warszawskiej. Muzeum powstało aby pozostała pamięć w świadomości nie tylko rodzin pomordowanych ale wszystkich ludzi. Muzeum spełnia dwie funkcje – opowiada historię Polski od 1918 roku, oraz opiekuje się dowodami zbrodni (relikwiami) pozostałymi po zamordowanych jeńcach. Po obejrzeniu muzeum udaliśmy się na ulicę Wiejską do Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej. Tam mieliśmy możliwość zobaczenia sali plenarnej i wysłuchania relacji jak pracują nasi posłowie i senatorowie. Następnie jadąc autokarem Pani przewodnik opowiadała nam o historii zabytków i budowli mijanych po drodze. Widzieliśmy między innymi Sąd Najwyższy, ambasady , pomniki np. Chopina i Paderewskiego w parku ujazdowskim. W dalszej części udaliśmy się do Parku Łazienkowskiego nazywanego „najszczęśliwszym miejscem w Warszawie” gdzie w XVIII wieku swoją letnią rezydencję z przepięknym Pałacem na Wodzie założył Król Stanisław August Poniatowski. Po spacerze po królewskich ogrodach wróciliśmy na obiadokolację. Wieczorem zainteresowani mogli uczestniczyć w koncercie, który odbywał się w pobliskim kościele znanej aktorki i piosenkarki Pani Stanisławy Celińskiej. O godzinie 20:30 dzień zakończyliśmy godzinną adoracją przed Najświętszym Sakramentem, Jesteśmy bardzo zmęczeni ale szczęśliwi. Barbara i Joanna.

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.