Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1262312
  • a.1.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

"Wyobrażam sobie piękną figurę Niepokalanej w wielkim ołtarzu, a na jej tle pomiędzy rozłożonymi rękami monstrancja w ciągłym wystawieniu Przenajświętszego Sakramentu” – to marzenie Ojca Maksymiliana Marii Kolbego, które się spełniło. A my pielgrzymi z słupieckiej parafii mogliśmy być dzisiaj tego świadkami, klęcząc wpatrzeni w Najświętszy Sakrament w Kaplicy Wieczystej Adoracji Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Bazylice NMP Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie.  To właśnie w  Niepokalanowie rozpoczęliśmy nasze pielgrzymowanie, wyjątkowe bo droga prowadzi nas do stolicy Polski w 100 rocznicę odzyskania Niepodległości przez naszą ojczyznę. Przybyliśmy do miejsca szczególnie bliskiego sercu Św. Maksymiliana Kolbego - rycerza Niepokalnej, gdzie wszystko się zaczęło. Tu w klasztornej kaplicy modlił się Święty, tu odprawiał Msze Św., głosił konferencję. To w niej bracia składali śluby zakonne. Kaplica Św Maksymiliana jest kolebką klasztoru.  W kaplicy uczestniczyliśmy we Mszy Św, gdzie za wstawiennictwem Św. Maksymiliana Marii Kolbego zawierzylismy Najświętszej Matce Niepokalanej czas pielgrzymowania, dziękując za wolną Polskę. Św. Maksymilian to prosty człowiek, dla którego zawsze na pierwszym miejscu była miłość do Boga i bliźniego. To człowiek, który w obozie w Auschwitz ofiarował swoje życie za współwięźnia. "Był człowiek" to hasło wiodące ekspozycji znajdującej się w Muzeum Św. Maksymiliana Marii Kolbe. Ta wystawa to katecheza dla zwiedzających ukazująca najkrótszą drogę człowieka do Boga. Nasze rekolekcje w drodze to podróż w głąb historii Polski. Panorama Tysiąclecia, znajdująca się w podziemiach Bazyliki była okazją ku temu. Śpiewy religijne i historyczne, odpowiednio dobrane postacie, począwszy od Piastów aż po Jana Pawła II oraz interesujące komentarze dotyczące dziejów naszego narodu na przestrzeni stuleci, dały niezwykły efekt tworząc atrakcyjną całość. Z Niepokalanowa czas wyruszyć do Warszawy do Dobrego Miejsca na obiad, by nabrać siły i energii na wieczorny spacer po naszej stolicy. Teatr Narodowy, Zamek Królewski, Syrenka Warszawska, Pomnik Małego Powstańca, z daleka widok na Pałac Kultury i Nauki -wszystko to okraszone opowieściami pani przewodnik. Na zakończenie dnia pyszna kawa na Warszawskiej Starówce i czas udać się na spoczynek, bo jutro czeka nas nowy dzień. Agnieszka

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.