Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1262347
  • a.1.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

Życie nie składa się tylko z sumy oddechów, lecz chwil, które zapierają dech w piersiach” 2º C, godzina 5:24, cudowny wschód słońca – zapowiada piękny, słoneczny dzień. Majestatyczne Tatry oświetlone promieniami wiosennego słońca zachwycają i uczą pokory. Po bardzo smacznym i kolorowym śniadaniu ruszamy na pielgrzymkowy szlak. Dzisiaj w towarzystwie przewodników Wojtka i Jaśka w intensywnym słońcu „zdobywamy” Kasprowy Wierch. Wysokość 1987 m n.p.m oraz cudowne górskie widoki przyprawiają wielu o przyjemny zawrót głowy. Poszarpane szczyty, pokryte jeszcze śniegiem, delikatny wiatr i słońce, to wszystko zachęca do spaceru i odpoczynku na leżakach przy stacji kolejki linowej na szczycie. Niebawem zimowa aura przejdzie w wiosenną a nawet letnią gdy wędrujemy do Sanktuarium na Wiktorówkach, znanego jako Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr. Zmęczeni, czasami wątpiący w swoje siły fizyczne podążamy wytrwale do Mateczki, niosąc swoje intencje i słabości, by tam usłyszeć ewangelię Świętego Jana, w której Jezus do nas mówi:” Ja jestem drogą i prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie” Ta leśna droga to także nasza droga życiowa – trudna, zawiła ale nie beznadziejna. Ksiądz Marcin w homilii podejmuje refleksję czy istnieje „niebo” i jak my grzesznicy możemy do niego dojść? Jan Paweł II pisał, że „w każdym z nas są drzwi do nieba”, które otworzył nam Jezus przez swoją śmierć i Zmartwychwstanie. Cały trzeci dzień naszych „rekolekcji w drodze” jest na pewno dniem zapierającym dech w piersiach!, Kończymy go wspólną zabawą i zaczynamy pakowanie, jutro wracamy do domów, pracy i naszego codziennego życia, które dzięki tej pielgrzymce powinno być lepsze. Beata

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.