Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1251097
  • 1.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

Maryjo Piękna Pani prowadź nas na pielgrzymkowy mazurski szlak, przez Grunwald, Orzysz, Mikołajki, Mrągowo. Doprowadź nas proszę do Gietrzwałdu, miejsca Twoich Objawień. Pobłogosław nas wszystkich i każdego z osobna. Tobie zawierzamy nasze troski i zmartwienia ale też radości dnia codziennego. Matko Naszego Zbawiciela zostań z nami. Ty nas wezwałaś do adoracji, zapewniając nas  w tym momencie, że nie jesteśmy sami, przed Twoim żywym Synem, ukrytym pod postacią chleba. Choć nasze oczy patrzą jedynie na to, co widzialne, to oczyma wiary dostrzegamy w tej Białej Hostii Boga prawdziwego. O Maryjo dziękujemy za to orędzie: "Także tego wieczoru drogie dzieci, jestem Wam szczególnie wdzięczna za Waszą tutaj obecność. Adorujcie stale Przenajświętszy Sakrament. Jestem zawsze obecna, kiedy wierzący adorują. Otrzymują wówczas szczególne łaski". Maryjo dziękujemy za Twoją obecność. Agnieszka Kruk

"Krzyżu Chrystusa, bądźże pochwalony. Na wieczne czasy, bądźże pozdrowiony. Gdzie Bóg, Król świata całego dokonał życia swojego" Dziś 14 września w Święto Podwyższenia Krzyża przychodzimy Panie Jezu Chryste do Ciebie, by adorować Twój krzyż, na którym przez śmierć swoją nas zbawiłeś. Kłaniamy się Tobie Panie Jezu wdzięczni za każdy dzień naszego pielgrzymowania po Ziemi Warmińsko-Mazurskiej. Dziękujemy za każdą chwilę dzisiejszego dnia, za pogodę i życzliwość drugiego człowieka. Za rejs statkiem po Jeziorze Śniardwy, spacer po Mikołajkach, Mrągowo, za to, że doprowadziłeś nas przed oblicze Świętolipskiej Pani. Błogosław nam Boże na pielgrzymkowym szlaku śladami Twojej ukochanej Matki. Agnieszka Kruk

Jezus swoją Matkę pozostawił, byś w swym życiu miał do kogo iść, Ona swą opieką Cię otoczy, jeśli nie zwlekając pójdziesz dziś... Idziemy Matko do Ciebie, pochylamy się do Twoich stóp. 15 września, gdy wspominamy Matkę Bożą Bolesną, kłaniamy się Tobie miłościwa Pani. Ty wiesz, co to łzy i boleść serca. Stałaś pod krzyżem i patrzyłaś na śmierć swojego Syna. Jezusowi Chrystusowi dziękujemy dziś za Matkę, której zawierzamy naszą ojczyznę, naszą parafię, nasze rodziny i nas samych. Po Twoją opiekę oddajemy nasze Sanktuarium p.w. Matki Bożej Bolesnej. Otocz nas Matko miłością i pokojem. Przytul do swojego matczynego serca nas pielgrzymów, którzy z Tobą wędrują przez Polskę. Dziś Bemowo Piskie, gdzie chwila refleksji, zaduma i podziw dla naszych żołnierzy i wojsk sojuszniczych. Potem Owczarnia, gdzie wzbogacona nasza wiedza została o ciekawostki z życia mieszkańców Warmii i Mazur, ale też odpoczynek, zabawa i radość. Dziękujemy Maryjo za dzisiejszy dzień, pełen wrażeń i radości, za ludzi otwartych i serdecznych, których stawiasz na naszej drodze, a przede wszystkim za umacnianie naszej wiary. Agnieszka Kruk

Matko Niebieskiego Pana, Lekarko dusz i ciał ludzkich, Pani Gietrzwałdzka, Ty która wsławiłaś to miejsce Swoją obecnością racz wejrzeć na mnie łaskawym wzrokiem i uproś u Swego Syna Jezusa Chrystusa tak bardzo potrzebne mi łaski... Przyjdź litościwa i miłosierna Pani Niebios, z pomocą moim prośbom i postanowieniom. Amen. Matko Boża Gietrzwałdzka dziś w ostatnim dniu naszego pielgrzymowania "z Maryją przez Polskę" kłaniamy się Tobie Piękna Pani. Zawierzamy wszystkie nasze sprawy Tobie w miejscu Twoich objawień Justynce i Basi. Tak jak prosiłaś, my obiecujemy modlitwę różańcową. Matko dziękujemy za ten czas pielgrzymowania, za naładowanie naszych duchowych akumulatorów, za księdza Marcina, dzięki któremu jesteśmy na mazurskim szlaku i za kapłanów naszej parafii. Św. Stanisława Kostkę, którego w Rostkowie odwiedziliśmy, prosimy o opiekę nad dziećmi i młodzieżą, których jest patronem. Matko Boża dziękujemy za ten czas spędzony z cudownymi, życzliwymi ludźmi, za podróż po Ziemi Warmińsko-Mazurskiej. Agnieszka Kruk

Pielgrzymkowa piosenka: "Hej, hej Maryjo pobłogosław nas" tekst: Agnieszka Kruk, Mel. "Hej, hej góralu"

Hej, hej Maryjo pobłogosław nas

Hej dobry Boże w pielgrzymkowy czas.

Wyruszyła rano grupa pielgrzymkowa jak zawsze wesoła, zwarta i gotowa.

Było Zakopane i Władysławowo przyszedł czas na Gietrzwałd, Grunwald i Mrągowo.

Śladem Jana Pawła wytrwale kroczymy i nasze intencje w sercach zanosimy.

Jesteśmy tu wszyscy z słupieckiej parafii ksiądz Marcin uwieczni nas na fotografii.

Z radością, z uśmiechem chcemy pielgrzymować za ten dobry czas Bogu podziękować.

Każdy z nas wesoły, każdy z nas jest gibki czas teraz zawitać nam do Świętej Lipki.

W wierze nas umacniaj kochany nasz Boże niech Matka Najświętsza nam w tym dopomoże.

Wszyscy tu jesteśmy jak w jednej rodzinie. Będziemy  życzliwi, gdy pielgrzymka minie.

Niech te słowa dzisiaj nam tu towarzyszą niech w naszej parafii wszyscy nas usłyszą.

Hej, hej Maryjo pobłogosław nas

Hej Dobry Boże w pielgrzymkowy czas.

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.