Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1173163
  • a.1.aaa.jpg
  • a.1a.jpg
  • b.b2.jpg
  • b.jpg.b.jpg
  • bbbb.jpg
  • na_strone.jpg
  • rokducha.jpg

"Bądź pozdrowiona Matko Najświętsza Królowo Ziemi Warmińskiej. Tyś wybrała Gietrzwałd jako szczególne źródło Twoich łask..." ( z Nowenny do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej) 6 września 2017 roku o godzinie 3 w nocy pielgrzymi z parafii p/w  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Rudzie -Słupcu i zaprzyjaźnionych parafii z Nowej Rudy, Jugowa, Ścinawki, Ząbkowic Śląskich wyruszyli na ziemię Warmińsko-Mazurską. Podróż rozpoczęli modlitwą. O godzinie 12.00 dotarli na pola Grunwaldu. Tutaj przesympatyczna pani przewodnik opowiedziała historię związaną z pamiętną bitwą z 15 lipca 1410 roku. Przypomniała też, jak przebiegały obchody pięćsetnej rocznicy bitwy pod Grunwaldem, które miały miejsce w Krakowie. Chór złożony z 3000 śpiewaków pochodzących z trzech zaborów wykonał "Rotę" Marii Konopnickiej pod dyrekcją Feliksa Nowowiejskiego (autora muzyki do tekstu Konopnickie). Następnie powiedziała o tym, jak obecnie świętuje się rocznicę bitwy. Pod Grunwald przyjeżdżają rycerze rekonstruktorzy, którzy odtwarzają przebieg walk. Po zwiedzeniu muzeum grunwaldzkiego pielgrzymi udali się do ośrodka Caritasu do Domu Świętej Rodziny w Orzyszu, gdzie przygotowano dla nich obiadokolację i nocleg.  Dzień zakończyli uroczystą mszą świętą i adoracją Najświętszego Sakramentu. Barbara Fiączyk

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.