Odwiedza nas 66 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
922332
  • azmartwychwstanie_1.jpg
  • b.jpg
  • baner.jpg
  • dz_skupienia_powolaniowy.jpg
  • komunia2.jpg
  • na_strone.jpg
  • parafiada_2018BANER.jpg
  • rokducha.jpg
  • sw_st_kostka2.jpg

Rankiem 9 sierpnia, po dziesięciu dniach pątniczych trudów, do Częstochowy dotarli uczestnicy XIV Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę. W tym roku w pielgrzymce z całej diecezji wyruszyło 587 osób. Trasa wyniosła ponad 250 km. Pielgrzymi tworzyli 6 grup. Kłodzką grupę wzmociło 20 osób z parafii i dekanatu Nowa Ruda-Słupiec, prowadził ją nasz były wikariusz ks. Adam Makiel, a liczebność całej grupy wyniosła 75 osób.  Mszy św. w jasnogórskiej Kaplicy Cudownego Obrazu przewodniczył ks. bp Ignacy Dec. W kazaniu mówił: "To, co było przedmiotem pragnień, to, co było zapowiadane na szlaku pielgrzymim w ciągu kilkunastu dni, staje się w tej chwili rzeczywistością. Jesteśmy przy osiągniętym celu. Możemy własnymi oczyma spoglądać w oczy naszej Matki i wierzymy, odczuwamy to, że Maryja z tego obrazu świętego spogląda na nas swoimi oczyma wrażliwymi, miłującymi i cieszy się każdą i każdym z nas″. Po Mszy biskup zawierzył pielgrzymów i diecezję świdnicką Matce Bożej. W drodze powrotnej odbył się jeszcze ostatni apel, na którym ks. Krzysztof Iwaniszyn podziękował wszystkim za uczestnictwo i modlitwę, i zaprosił na epilog w Bardzie, który odbędzie się  7 października. ks. Marcin. Więcej informacji o pielgrzymce:  http://swidnica.gosc.pl/gal/spis/4095056.Wejscie-XIV-Pieszej-Pielgrzymki-Diecezji-Swidnickiej-na-Jasna

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.