Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1271392
  • c1.jpg
  • c3.jpg
  • c4.jpg
  • c5.jpg
  • c6.jpg

16 czerwca br. o godz. 17.00 w naszym kościele parafialnym ks. Krzysztof odprawił Mszę św. w intencji pielgrzymów udających się do Medjugorie. Na zakończenie Eucharystii ks. Prałat rozesłał pielgrzymów i pobłogosławił na drogę, która była długa, bo trwała blisko 20 godzin. Medjugorie znajduję się bowiem w Bośni i Hercegowinie. Klimat śródziemnomorski, słońce, wysoka temperatura, piękne widoki oraz życzliwość gospodarzy, były najlepszą rekompensatą po ciężkiej podróży. Najważniejszym jednak było doświadczenie modlitwy i wspólnoty. Chyba to najbardziej charakteryzuje Medjugorie: wspólna modlitwa na placu przy ołtarzu polowym obok kościoła św. Jakuba. Codzienny program modlitewny, w którym uczestniczyliśmy, to oczywiście Eucharystia poprzedzona modlitwą różańcową. Ponadto wieczorne adoracje Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź były czasem łaski i doświadczenia jedności uczniów Chrystusa na modlitwie i słuchaniu Słowa Bożego. Tak więc oprawa duchowa stanowiła centrum pielgrzymki. Jednak nie zabrakło zwiedzania Medjugorie i okolic. Byliśmy na górze Podbrdo i Kriżevac, we wspólnocie „Cenacolo” i wspólnocie „Błogosławieństw”. Pojechaliśmy również do Mostaru oraz na wodospady Kravica. Dodatkową atrakcją był rejs statkiem po Adriatyku na wyspę Hvar. W drodze powrotnej odwiedziliśmy również Split. Był to wyjątkowy czas, bogaty przede wszystkim w doświadczenia duchowe, ale również bogaty w piękno, radość, uśmiech i wypoczynek. Mam nadzieję, że na długo pozostanie w naszej pamięci. Ks. Krzysztof.

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.