Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1217893
  • a.0.0.0.0.0.0.0.png
  • a.0.0.0.jpg
  • a.0.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • rokducha.jpg

Dzisiaj po każdej Mszy dobrowolna zbiórka do puszek na Seminarium Duchowne oraz jako pomoc potrzebującym i prześladowanym chrześcijanom w ramach katolickiej organizacji Pomoc Kościołowi w potrzebie.

Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15. Różaniec w dni powszednie do środy po Mszy o godz. 9.00 oraz o godz. 17.15.

W czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu porządek Mszy św. będzie następujący: 7.00 w kaplicy, 8.30, 10.00, 11.15, 12.30 – po Mszy procesja na cmentarze, 18.00

W piątek, w liturgiczne wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. w naszej Parafii będą w następującym porządku: 7.00 w kaplicy, 8.30, 10.00, 15.00 – Msza z róży p. Kazimierskiej, po Mszy procesja na cmentarz parafialny i koronka za zmarłych, 18.00

Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych będąc w stanie łaski uświęcającej i przyjmując komunię świętą oraz odmówią modlitwy „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz”, mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące.

Okazja do spowiedzi przed Świętami listopadowymi w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 17.15 oraz podczas każdej Mszy św. Niech ten szczególny czas będzie dla nas mobilizujący do modlitwy za zmarłych, którzy jej potrzebują i którym w ten właśnie sposób możemy najbardziej pomóc. Również przez modlitwę i pobożne praktyki będziemy duchowo łączyć się ze świętymi, którzy żyli przed nami i pozostawili po sobie przykład chrześcijańskiego życia, a teraz wstawiają się przed Bogiem i modlą za nami. Obcowanie ze świętymi niech nas wszystkich zachęca do troski o swoje życie i rozpala pragnienie życia według woli Bożej, a tym samym pragnienie świętości, do której jesteśmy powołani.

W sobotę po Mszy o godz. 9.00 oraz o godz. 17.30 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi, z racji pierwszej soboty miesiąca.

W związku z uroczystościami 1 i 2 listopada, nie będzie w tym tygodniu „Godziny Świętej” oraz Adoracji w kaplicy i Drogi Krzyżowej na Górkę. Natomiast chorych w domach odwiedzimy wyjątkowo w sobotę od godz. 10.00, a nie w piątek. W związku z tym Kancelaria parafialna w sobotę będzie nieczynna.

W przyszłą niedzielę Msza o godz. 8.30 z Róży pana Aniszewskiego, a po Mszy zmiana tajemnic Żywego Różańca. Po Sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Tradycyjnie tego dnia zbiórka do puszek na obiady dla dzieci z ubogich rodzin.

Modlitwa wypominkowa za zmarłych od 3 do 18 listopada. W dni powszednie będą ofiarowane Msze św. za zmarłych o godz. 9.00 i 18.00. Natomiast w niedzielę, czyli 4, 11 i 18 listopada, odprawimy nabożeństwa za zmarłych o godz. 17.15.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

Na koniec pomódlmy się za zmarłych z naszych rodzin i z naszej Parafii, a szczególnie za ś.p. Helenę Filipek i Jana Matuszyk, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

ks. Krzysztof IWANISZYN

Proboszcz

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.