Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1217918
  • a.0.0.0.0.0.0.0.png
  • a.0.0.0.jpg
  • a.0.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • rokducha.jpg

Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny. Niech to będzie czas modlitwy za misjonarzy prosząc dla nich o potrzebne łaski oraz o nowe powołania, aby ewangelia dotarła do wszystkich ludów i narodów.

Po Mszy o godz. 12.30 spektakl poświęcony modlitwie pt. „Wambierzycka Maryja”.

Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15.

W poniedziałek przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Również tego dnia po Mszy wieczornej nabożeństwo do św. Rity.

W środę o godz. 16.00 różaniec przy kapliczce na ul. Kasztanowej.

W czwartek o godz. 15.00 w Domu Parafialnym modlitwa w intencji pokoju na świecie.

W sobotę o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych w październiku w ciągu ostatnich 10 lat.

W przyszłą niedzielę dobrowolna zbiórka do puszek na Seminarium Duchowne oraz jako pomoc potrzebującym i prześladowanym chrześcijanom w ramach katolickiej organizacji Pomoc Kościołowi w potrzebie.

Od 19 października do 2 listopada trwa konkurs plastyczny dla dzieci z Przedszkola i Szkoły Podstawowej pt. Każdy świętym może być. Konkurs ma na celu poznawać świętych Kościoła, którzy żyli przed nami i pozostawili po sobie przykład chrześcijańskiego życia, a teraz wstawiają się przed Bogiem i modlą za nami. Obcowanie ze świętymi niech wszystkich zachęca do troski o swoje życie i rozpala w nas pragnienie życia według woli Bożej, a tym samym pragnienie świętości, do której jesteśmy przez chrzest św. powołani.

Bardzo dziękuję za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii. Dziękuję za wszelkie dobro i każdą formę pomocy. Dziękuję za modlitwę i życzliwość.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

Na koniec pomódlmy się za zmarłych z naszych rodzin i z naszej Parafii, a szczególnie za ś.p. Ryszarda Mądraszek, którego pogrzeb odbyły się w minionym tygodniu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

ks. Krzysztof IWANISZYN - Proboszcz

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.