Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1217919
  • a.0.0.0.0.0.0.0.png
  • a.0.0.0.jpg
  • a.0.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • rokducha.jpg

Przypominamy, że dzisiaj w ramach obchodów Dnia Papieskiego od godz. 8.00 do 13.30 przed kościołem na parkingu są dwa papieskie namioty. W pierwszym można kupić papieskie kremówki i kawałek tortu papieskiego, a w drugim można obejrzeć wystawę przedmiotów związanych ze św. Janem Pawłem II, pochodzących z prywatnych zbiorów. Jest tam również wystawiona księga pamiątkowa, w której można wpisywać swoje doświadczenia, wspomnienia i świadectwa o Janie Pawle II. Podczas happeningu będzie czytana książka Papieża „Wstańcie, chodźmy!”. W przeżywaniu tego czasu ze św. Janem Pawłem II pomogą nam dzieci z przedszkoli „Bajka” i „Mini”, które przygotowały wiersze i piosenki. Dzieci, które odwiedzą namioty dostaną balony na patyku. Serdecznie zapraszamy wszystkich. Przy tej okazji bardzo dziękuję ks. Marcinowi oraz wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu Dnia Papieskiego w naszej Parafii.

Również dzisiaj trwa zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która jest żywym pomnikiem Jana Pawła II, wspierającym młodzież w nauce.

Nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godz. 17.15.

Natomiast o godz. 19.00 zapraszamy do kościoła na koncert poświęcony św. Janowi Pawłowi II w wykonaniu naszego chóru parafialnego, diakoni muzycznej oraz zaproszonych muzyków i chórzystów. Już teraz im wszystkim bardzo dziękuję.

W ramach Słupieckich dni ze św. Janem Pawłem II:

- w poniedziałek finał konkursu teoretycznego o życiu i świętości JPII,

- we wtorek o godz. 18.00 Msza św. w 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, - w środę finał konkursu plastycznego, który jest adresowany do dzieci z klas 0 – 3. Tematem konkursu są słowa z hasła Dnia Papieskiego: „Promieniowanie Ojcostwa”. Trzymając się tematu konkursu można w pracach przedstawić papieża jako Duchowego Ojca spotykającego się z tłumami, modlącego się z nimi i uczącego, jak dojść do świętości. Metody wykonania prac są dowolne. Termin oddania prac do wtorku. Najciekawsze prace będą nagrodzone ikonkami św. Jana Pawła II.

- w czwartek warsztaty gastronomiczne, podczas których młodzież zrobi swoje kremówki.

W środę przypada dzień imienin naszego Biskupa Ignacego Deca. Pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu Diecezji Świdnickiej.

W środę o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych z róży pani Kazimierskiej.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Tydzień Misyjny, w którym będziemy się modlić za misjonarzy prosząc dla nich o potrzebne łaski oraz o nowe powołania, aby ewangelia dotarła do wszystkich ludów i narodów. Z tej okazji za tydzień taca będzie przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne.

Również w przyszłą niedzielę podczas Sumy będziemy się modlić za przeżywających w październiku rocznicę chrztu św. Natomiast po Sumie w kościele odbędzie się spektakl pt. „Wambierzycka Maryja”. Serdecznie zapraszamy.

Na stoliku z gazetami są już wyłożone kartki wypominkowe. Prosimy o czytelne wypisywanie zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie. Najlepiej wypisywać kartki drukowanymi literami.

Bardzo dziękuję za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii. Dziękuję za dzisiejszą tacę inwestycyjną oraz za wszelkie dobro i każdą formę pomocy. Dziękuję za modlitwę i życzliwość. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli na obiady dla dzieci z ubogich rodzin. Była to kwota 1285 zł, a to oznacza, że siedmioro dzieci w tym miesiącu może korzystać z posiłków.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Z okazji Dnia Edukacji nauczycielom, wychowawcom i katechetom również życzymy obfitości łask Bożych i darów Ducha Świętego.

Na koniec pomódlmy się za zmarłych z naszych rodzin i z naszej Parafii, a szczególnie za ś.p. Franciszkę Orlik i Zygmunta Szostek, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

ks. Krzysztof IWANISZYN

Proboszcz

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.