Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1217904
  • a.0.0.0.0.0.0.0.png
  • a.0.0.0.jpg
  • a.0.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • rokducha.jpg

Dzisiaj po Sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu według stałych dyżurów. Zachęcamy parafian do modlitwy. Odpowiadając na apel Papieża Franciszka oraz w związku z trwającym miesiącem modlitwy różańcowej prosimy, aby dzisiaj podczas każdej pełnej godziny Adoracji odmówić różaniec. Natomiast nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15. Również dzisiaj po każdej Mszy można tradycyjnie złożyć ofiarę do puszek na obiady dla dzieci z ubogich rodzin

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po Mszy o godz. 9.00 oraz o godz. 17.15. Dzieci zapraszamy trzy razy w tygodniu: w poniedziałek, środę i piątek na godz. 17.15. Różaniec dla młodzieży KSM i szkół średnich we wtorek o godz. 17.15, a dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w czwartek o godz. 17.15.

W poniedziałek o godz. 18.30 w Domu Parafialnym spotkanie dla komitetu organizującego Dzień Papieski.

W czwartek w naszej Parafii przypada Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się po Mszy o godz. 10.00 i potrwa do Mszy wieczornej. Zachęcamy Parafian do modlitwy, a grupy parafialne prosimy o godzinne dyżury według planu, który jest wywieszony w gablocie z ogłoszeniami.

W sobotę w Bardzie odbędzie się Epilog Pieszej Pielgrzymki Świdnickiej na Jasną Górę. Msza św. o godz. 16.00 w bazylice. Pielgrzymów prosimy o zapisy w zakrystii.

Również w sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy o godz. 17.15 modlitwą różańcową. Msza św. o godz. 18.00 w intencjach zbiorowych, a po Mszy procesja z figurą Matki Bożej.

W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na cele inwestycyjne Parafii.

Za tydzień XVIII Dzień Papieski pod hasłem nawiązującym do tytułu dramatu Karola Wojtyły z 1964 roku „Promieniowanie Ojcostwa”. Ta niedziela dla naszej wspólnoty będzie szczególna, gdyż rozpocznie Słupieckie Dni ze Świętym Janem Pawłem II. Do ich obchodów, które będą miały swoje miejsce w Szkole Podstawowej Nr 7 i w kościele, zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież. W ramach tego tygodnia duszpasterstwo słupieckie zaplanowało: w poniedziałek – finał konkursu teoretycznego o życiu i świętości JPII, we wtorek 16 października – Msza św. w 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, w środę – finał konkursu plastycznego, a w czwartek – warsztaty gastronomiczne, podczas których młodzież zrobi swoje kremówki. W tym świętowaniu trzeba podkreślić przypadające w bieżącym roku dwie szczególne rocznice: 60-lecie święceń biskupich oraz 40-lecie wyboru na Stolicę Piotrową Polaka, Karola Wojtyły. Radując się w Roku Jubileuszowym z odzyskania Niepodległości i z wielkiego patrioty św. Jana Pawła II, chcemy drogich parafian, dzieci, młodzież i gości zaprosić do włączenia się w świętowanie Dnia Papieskiego. Od rana, od godz. 8.00 do 13.30 przed kościołem na parkingu będą stały dwa papieskie namioty. W pierwszym będzie można kupić papieskie kremówki i kawałek tortu papieskiego, w drugim – obejrzeć wystawę przedmiotów związanych ze św. Janem Pawłem II, pochodzących z prywatnych zbiorów. Zostanie wystawiona księga pamiątkowa, w której będzie można wpisywać swoje doświadczenia, wspomnienia i świadectwa o Janie Pawle II. Podczas happeningu będzie czytana książka Papieża „Wstańcie, chodźmy!”. To wszystko przeplatane będzie piosenkami, wierszami w wykonaniu dzieci z przedszkoli „Bajka” i „Mini”. Dzieci, które odwiedzą namioty dostaną balony na patyku.  W ten dzień zapraszamy wszystkich: ubierzmy się na żółto. Przy papieskich namiotach będzie można też złożyć ofiarę na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która jest żywym pomnikiem Jana Pawła II, wspierającym młodzież w nauce.

Na stoliku z gazetami są już wyłożone kartki wypominkowe. Prosimy o czytelne wypisywanie zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie. Najlepiej wypisywać kartki drukowanymi literami.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

Na koniec pomódlmy się za zmarłych z naszych rodzin i z naszej Parafii, a szczególnie za ś.p. Walentynę Darasiewicz, Kazimierę Bednarską, Witolda Kleszcza i Józefa Kuczaik, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

ks. Krzysztof IWANISZYN

Proboszcz

W I E C Z Y S T A  A D O R A C J A

N A J Ś W I Ę T S Z E G O  S A K R A M E N T U

Nowa Ruda – Słupiec, czwartek 11 października

 

- od godz. 10.00 – róże: pani Sadowskiej, pani Marzec i pana Kowalczuka, Rodzina Radia Maryja, Grupa La Pieta

- od godz. 11.00 – roże: pani Drążek, pani Dereń i pana Aniszewskiego, TPWSD

- od godz. 12.00 – róże pani Chmielewskiej i Rucińskiej, Nieustający Różaniec

- od godz. 13.00 – roże pani Kozińskiej i Lenarczyk, Krąg Biblijny

- od godz. 14.00 – róże pani Józefów i pani Kazimierczak, Wspólnota modlitewna „Zawierzenie”

- od godz. 15.00 – róże pani Kiśluk i Mońko, Odnowa w Duchu Świętym,

- od godz. 16.00 – ERM, KSM, LSO, Bractwo św. Józefa

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.