Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1217861
  • a.0.0.0.0.0.0.0.png
  • a.0.0.0.jpg
  • a.0.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • rokducha.jpg

W poniedziałek rozpoczynamy październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa w dni powszednie po Mszy o godz. 9.00 oraz o godz. 17.15. Dzieci zapraszamy trzy razy w tygodniu: w poniedziałek, środę i piątek na godz. 17.15. Różaniec dla młodzieży KSM i szkół średnich we wtorek o godz. 17.15, a dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w czwartek o godz. 17.15.

W środę modlitwą i ofiarą będziemy wspierać dzieło misyjne Kościoła.

W pierwszy czwartek miesiąca od 16.15 „Godzina Święta” z okazją do spowiedzi.

W pierwszy piątek miesiąca:

- od godz. 7.30 do 15.00 w kaplicy Adoracja Najświętszego Sakramentu,

- od godz. 09.30 odwiedziny chorych w domach,

- od godz. 17.00 okazja do spowiedzi,

- o godz. 19.00 przy kościele rozpoczęcie Drogi Krzyżowej do Sanktuarium.

W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9.00 Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi z róży pani Dereń.

Również w sobotę odbędzie się Pielgrzymka Wspólnot Żywego Różańca do Barda. Wyjazd o godz. 9.15 spod Intermarche. Można jeszcze się zapisać. Koszt 10.00 zł.

W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 8.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Po Sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Natomiast po każdej Mszy będzie można złożyć ofiarę do puszek na obiady dla dzieci z ubogich rodzin.

W dniach od 14 do 18 października będziemy przeżywać Słupieckie dni ze św. Janem Pawłem II. W programie modlitwa, konkursy, warsztaty. W niedzielę 14 października po każdej Mszy będzie można podejść do specjalnego namiotu na parkingu, gdzie będą „kremówki papieskie” oraz inne atrakcje. Natomiast wieczorem koncert dla Jana Pawła II. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej Parafii.

Ks. Jacek organizuje pielgrzymkę po Sanktuariach ziemi Tarnowskiej w dniach 19 – 20 października. Koszt 350 zł. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Jacka.

Dziękuję ks. Marcinowi, kl. Łukaszowi, wychowawcom i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania za udział w pielgrzymce do Wadowic. 

Ogłaszamy nabór do Liturgicznej Służby Ołtarza, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Eucharystycznego Ruchu Młodych. Te wspólnoty dziecięce i młodzieżowe mają na celu wychowywać w duchu chrześcijańskim oraz służyć Bogu, Kościołowi, naszej Parafii oraz innym ludziom. Szczegółowe informacje u księży.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

Na koniec pomódlmy się za zmarłych z naszych rodzin i z naszej Parafii, a szczególnie za ś.p. Leokadię Munia, Stanisława Barabasza, Stanisława Łomżę i Waldemara Kruka, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

ks. Krzysztof IWANISZYN - Proboszcz

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.