Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1217914
  • a.0.0.0.0.0.0.0.png
  • a.0.0.0.jpg
  • a.0.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • rokducha.jpg

 We wtorek o godz. 15.00 w Domu Parafialnym modlitwa o pokój na świecie oraz w każdym ludzkim sercu.

We wtorek o godz. 19.00 spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy nowe osoby do modlitwy Słowem Bożym.

W piątek młodzież przygotowująca się do bierzmowania wyjeżdża z ks. Marcinem, klerykiem Łukaszem i opiekunami na pielgrzymkę do Wadowic. Wyjazd o 4.00 rano spod Intermarche.

W sobotę o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych w miesiącu wrześniu w ciągu ostatnich 10 lat.

Ogłaszamy nabór do Liturgicznej Służby Ołtarza, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Eucharystycznego Ruchu Młodych. Te wspólnoty dziecięce i młodzieżowe mają na celu wychowywać w duchu chrześcijańskim oraz służyć Bogu, Kościołowi, naszej Parafii oraz innym ludziom. Szczegółowe informacje u księży.

Do końca września potrwają wpłaty na ferie zimowe. Szczegóły u ks. Marcina.

Trwa konkurs plastyczny: Mój pupil – zwierzak. Prace należy składać u katechetów do 2 października. Ogłoszenie wyników 4 października.

Dziękuję ks. Marcinowi za zorganizowanie pielgrzymki do Warszawy oraz pielgrzymom za udział. Wpisuje się ta pielgrzymka w obchody 100 – lecia Niepodległości.

Dziękuję również ks. Jackowi, klerykowi Łukaszowi, pani katechetce Magdalenie, nauczycielom i rodzicom, a przede wszystkim młodzieży za pieszą pielgrzymkę i udział w Spotkaniu Młodych w Wambierzycach.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

Na koniec pomódlmy się za zmarłych z naszych rodzin i z naszej Parafii, a szczególnie za ś.p. Jana Kubisia i Kazimierza Motyka. których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

ks. Krzysztof IWANISZYN

Proboszcz

 

Zaproszenie Biskupa Świdnickiego

Umiłowani Diecezjanie, w sobotę 6 X br. po raz kolejny udamy się z pielgrzymką wspólnot Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie. Zapraszam duszpasterzy i wszystkich modlących się na różańcu do wspólnego pielgrzymowania w I sobotę października, by za przyczyną Królowej Różańca Świętego powierzać Panu Bogu nasze radości i troski.

Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 10.00 konferencją poświęconą św. o. Maksymilianowi Kolbe, wielkiemu czcicielowi Matki Najświętszej i orędownikowi modlitwy różańcowej. Konferencję wygłosi o. Mieczysław Pośpiech, franciszkanin. O godz. 11.00 rozpocznie się Msza Św. koncelebrowana,  po której nastąpi czas na posiłek a ok. godz. 13.30 wyruszymy, na miarę naszych sił, z modlitwą na Dróżki Różańcowe. Zakończeniem naszej pielgrzymki będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia, którą odmówimy w bardziej bazylice.

Zachęcam byśmy licznie, jak co roku, stawili się u Matki Bożej w Jej sanktuarium, by razem z Nią, poprzez Różaniec Św., umocnić naszą wiarę i miłość do Boga, Kościoła i Ojczyzny. Wszystkich diecezjan polecam w modlitwie przemożnemu wstawiennictwu Matki Najświętszej.

+ Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.