Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1217889
  • a.0.0.0.0.0.0.0.png
  • a.0.0.0.jpg
  • a.0.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • rokducha.jpg

 W ramach tygodnia wychowania, który dzisiaj rozpoczynamy, w naszej Parafii odbędą się następujące spotkania:

- w poniedziałek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej,

- w czwartek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym spotkanie dla rodziców młodzieży klas VIII oraz III gimnazjum, która przygotowuje się do bierzmowania,

- w piątek o godz. 18.30 w kościele konferencja i nabożeństwo w intencji chrześcijańskiego wychowania dzieci i młodzieży. Zapraszamy rodziców, nauczycieli, katechetów, wychowawców oraz wszystkie wspólnoty duszpasterskie naszej Parafii.

W czwartek o godz. 18.00 Msza św. oraz nabożeństwo Fatimskie z procesją.

W piątek uroczystość Podwyższenia Krzyża św. W tym dniu różaniec w intencji prześladowanych chrześcijan. Taca będzie przeznaczona na pomoc Kościołowi w potrzebie.

W piątek o godz. 9.00 Msza św. od wspólnoty Krwi Chrystusa.

W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 w naszym Sanktuarium Msza św. z okazji liturgicznego wspomnienia Matki Bożej Bolesnej. Również wtedy będziemy przeżywać jubileusz 25 – lecia kapłaństwa ks. Józefa Siemasza.

Ogłaszamy nabór do Liturgicznej Służby Ołtarza, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Eucharystycznego Ruchu Młodych. Te wspólnoty dziecięce i młodzieżowe mają na celu wychowywać w duchu chrześcijańskim oraz służyć Bogu, Kościołowi, naszej Parafii oraz innym ludziom. Serdecznie zapraszamy również dorosłych do wspólnot duszpasterskich naszej Parafii. Szczegółowe informacje u księży.

Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby inwestycyjne naszej Parafii. Informuję, że w minionym tygodniu zostały przywiezione od stolarza trzy nowe klęczniki do kościoła. Ponadto kończą się prace związane z modernizacją ogrzewania na plebanii oraz w Domu Parafialnym z pieca na miał na ogrzewanie gazowe. Od wtorku będą trwały kolejne prace związane z zamontowaniem mat grzewczych ławek w kościele. Te wszystkie prace są możliwe dzięki Waszej, drodzy parafianie ofiarności i życzliwości, za co bardzo serdecznie dziękuję.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

Na koniec pomódlmy się za zmarłych z naszych rodzin i z naszej Parafii, a szczególnie za ś.p. Tadeusza Rudnickiego, Waleriana Wiśniewskiego, Stanisławę Jurzec, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu - Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.