Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1217897
  • a.0.0.0.0.0.0.0.png
  • a.0.0.0.jpg
  • a.0.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • rokducha.jpg

Witamy w naszej Parafii kleryka Łukasza Ladrę, który został skierowany przez ks. Rektora WSD Diecezji Świdnickiej na roczną praktykę duszpasterską. Życzymy klerykowi Łukaszowi owocnej praktyki w naszej wspólnocie oraz żeby się u nas czuł jak w rodzinie.

Przypominamy, że dzisiaj po Sumie w kościele Adoracja Najświętszego Sakramentu według znanego planu. Zachęcamy parafian do modlitwy.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią dzisiaj o godz. 12.00 na Górze Wszystkich Świętych rozpocznie się „Piknik z pupilem”. O godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza św. przy ołtarzu polowym Sanktuarium. Podziękujemy Panu Bogu za czas wakacji i poprosimy o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego w nowym roku dla uczniów, dyrekcji, nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników Szkoły. Po Mszy zapraszamy na festyn. Będzie wiele zapowiedzianych wcześniej atrakcji. Szczegóły na stronie internetowej Parafii oraz na plakatach. Prosimy o przynoszenie ciast. Natomiast pracownicy Schroniska dla zwierząt proszą, aby w miarę możliwości podarować suchą karmę dla zwierząt. Przy tej okazji bardzo dziękuję ks. Marcinowi, instytucjom oraz tym osobom, które w jakikolwiek sposób pomogły w przygotowaniu tego festynu.

W poniedziałek o godz. 8.00 Msza św. z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego i katechetycznego. Podczas Mszy będzie okazja do spowiedzi. Bardzo zachęcamy, aby w tym tygodniu, zwłaszcza w pierwszy piątek miesiąca, dzieci i młodzież skorzystały z sakramentu pokuty, a tym samym w stanie łaski uświęcającej rozpoczęły nowy rok nauki i formacji.

W poniedziałek o godz. 17.00 w Domu Parafialnym spotkanie dla tych osób, które chcą pomóc w organizacji 25 – lecia kapłaństwa ks. Józefa Siemasza. Uroczystość srebrnego jubileuszu ks. Józefa będzie połączona z odpustem Matki Bożej Bolesnej i odbędzie się w niedzielę 16 września na „Górce”.

W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie chóru parafialnego. Zachęcamy i zapraszamy nowe osoby, które chcą ubogacić śpiew liturgiczny w naszej wspólnocie parafialnej.

W tym tygodniu rozpoczynają się spotkania formacyjne dla grup duszpasterskich. Zachęcamy nowe osoby, aby dołączyły do tych wspólnot.

W środę modlitwą i ofiarami na tacę będziemy mogli wesprzeć dzieło misji w Kościele.

W pierwszy czwartek miesiąca od 17.00 „Godzina Święta” z okazją do spowiedzi.

W pierwszy piątek miesiąca:

- od godz. 7.30 do 15.00 w kaplicy Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy koronką do Bożego Miłosierdzia,

- od godz. 10.00 odwiedziny chorych w domach,

- od godz. 17.00 okazja do spowiedzi,

- o godz. 19.00 przy kościele rozpoczęcie Drogi Krzyżowej do Sanktuarium. Będziemy się modlić w intencji naszej Parafii.

W przyszłą niedzielę w Wambierzycach odbędą się Dożynki Diecezjalne. Ksiądz Biskup apeluje i prosi rolników oraz działkowców, a także diecezjan do wdzięczności za tegoroczne plony i zbiory. Korowód dożynkowy z udziałem naszych działkowców o godz. 11.00. Msza św. dożynkowa o godz. 12.00 na placu koronacyjnym.

W przyszłą niedzielę taca w naszej Parafii będzie przeznaczona na cele inwestycyjne.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Natomiast uczniom, dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom, katechetom i pracownikom Szkoły życzymy błogosławionego nowego roku szkolnego i katechetycznego oraz mocy Ducha Świętego.

Na koniec pomódlmy się za zmarłych z naszych rodzin i z naszej Parafii, a szczególnie za ś.p. Irenę Paszek, której pogrzeb odbył się w minionym tygodniu - Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

ks. Krzysztof IWANISZYN

Proboszcz

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.