Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1217895
  • a.0.0.0.0.0.0.0.png
  • a.0.0.0.jpg
  • a.0.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • rokducha.jpg

1. Dziś Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, czczonej jako Królowa Polski, główna patronka naszego narodu, skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów.

2. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 9.00 i o godzinie 17.30 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi. W ten dzień przypada 79 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie, dziękujmy za jej wolność i módlmy się za rządzących. W sobotę o godz. 13.30 Msza św. Dożynkowa w intencji wszystkich działkowców.

3. W przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy o godz. 8.30.

4. W niedzielę 2 września o godz. 12.00 rozpoczynamy "Piknik z Pupilem". Uroczysta Msza św. o św. Franciszku zostanie odprawiona na ołtarzu polowym o godz. 14.00. Na świętowanie ze św. Franciszkiem zostali zaproszeni goście, którzy na co dzień zajmują się pracą ze zwierzętami i chętnie podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Komitet organizujący festyn na Górze Wszystkich Świętych ma nadzieję, że to wydarzenie przyciągnie nie tylko dzieci, do których to spotkanie jest głównie adresowane, ale też i starszych parafian, i gości ze swoimi pupilami. Komitet prosi, by zrobić wszystko, aby zwierzęta nie zrobiły sobie, ani też nikomu krzywdy. Prosimy drogich parafian o upieczenie ciasta.

5. KSM zaprasza młodzież, począwszy od 6 klasy szkoły podstawowej, na pierwsze spotkanie po wakacjach, które odbędzie się 2 września o godz 19.00 w salce na plebanii.

6. Spotkanie dla pielgrzymów udających się w dniach 19-22 września br. do Warszawy z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości odbędzie się w Domu Parafialnym 27 sierpnia o godz 19.00.

7. W tym tygodniu wspominać będziemy:

w poniedziałek – św. Monikę

we wtorek – św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

w środę – męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

8. Zapraszamy do odwiedzin naszej parafialnej strony internetowej: www.parafiaslupiec.pl.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam gości przebywających na terenie naszej parafii. Wszystkim życzę miłej niedzieli w gronie najbliższych i przyjaciół, oraz wszelkich łask w nowym tygodniu.

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.