Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1217933
  • a.0.0.0.0.0.0.0.png
  • a.0.0.0.jpg
  • a.0.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • rokducha.jpg

 Witamy serdecznie gości, którzy w naszej Parafii przebywają na wakacjach i urlopach. Życzymy miłego pobytu w naszym mieście.

W poniedziałek Msza św. w intencjach zbiorowych, a po Mszy Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła.

We wtorek w liturgii będziemy wspominać św. Maksymiliana Kolbego. Tego dnia w naszej Parafii różaniec w intencji prześladowanych chrześcijan oraz taca jako forma pomocy Kościołowi w potrzebie.

W środę przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP – nazywana Świętem Matki Bożej Zielnej. W tym dniu Msze św. tak, jak w każdą niedzielę, z obrzędem błogosławieństwa ziół i kwiatów. Taca będzie przeznaczona na budowę nowych kościołów w naszej Diecezji. Również tego dnia w Wambierzycach o godz. 11.00 Msza św. z okazji 800 – lecia Wambierzyc, na którą zapraszają ojcowie Franciszkanie.

W piątek imieniny będzie obchodził ks. Jacek. Msza św. w intencji księdza solenizanta o godz. 18.00. Już dzisiaj ks. Jackowi składamy serdeczne życzenia z darem modlitwy.

W sobotę o godz. 15.00 na Górze Wszystkich przy Sanktuarium spotkanie podsumowujące „Wakacje z Bogiem” dla wszystkich uczestników i wychowawców.

W przyszłą niedzielę podczas Sumy zostanie udzielony sakrament chrztu św. oraz będziemy się modlić za te osoby, które w sierpniu obchodzą rocznicę tego sakramentu.

W imieniu pieszych pielgrzymów bardzo dziękuję księżom oraz parafianom za duchowe wspieranie nas modlitwą podczas pielgrzymki na Jasną Górę oraz za dołączenie do nas na ostatni etap wejścia do tronu Matki Bożej. Jako wasz proboszcz ofiarowałem trud pielgrzymowania w intencji całej naszej Parafii. Ufam, że to przyniesie błogosławione owoce dla nas wszystkich.

Bardzo dziękuję za dzisiejsze ofiary na potrzeby naszej Parafii. W imieniu wszystkich księży życzę gościom, a szczególnie drogim parafianom, obfitości łask Bożych na czas, który przed nami: czas urlopów i wypoczynku oraz pracy i codziennych obowiązków. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdecznie życzenie. Jednocześnie informuję, że od jutra nie będzie mnie w Parafii przez dwa tygodnie.

Na koniec pomódlmy się za zmarłych z naszych rodzin i z naszej Parafii, a szczególnie za zmarłych, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu: za ś.p. Janinę Sawul i Juliana Haras - Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.