Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1217920
  • a.0.0.0.0.0.0.0.png
  • a.0.0.0.jpg
  • a.0.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • rokducha.jpg

Witamy serdecznie gości, którzy w naszej Parafii przebywają na wakacjach i urlopach. Życzymy miłego pobytu w naszym mieście. Drogim parafianom wyjeżdżającym oraz pozostającym w Słupcu, jak również pracującym w tym czasie, życzymy Bożego błogosławieństwa.

Już półmetek wakacji. Mija miesiąc od "Wakacji z Bogiem 2018" zorganizowanych przez naszą parafię. Wiele wspomnień zapamiętanych w sercu, miejsc, ludzi, a przede wszystkim – doświadczenie Boga przez postać św. Stanisława Kostki. Chcąc przypomnieć to wakacyjne obozowe bycie razem we Władysławowie, Parafia pw. św. Katarzyny i kadra wychowawcza obozu pragną zaprosić wszystkich zainteresowanych i sympatyków obozów dla dzieci i młodzieży w sobotę 18 sierpnia na godzinę 15.00 na Górę Wszystkich Świętych, na spotkanie po wakacyjnym obozie i podsumowanie „Wakacji z Bogiem”. Będzie to okazja, by podzielić się doświadczeniami z wakacji, zjeść kiełbaskę z ogniska, uczestniczyć w zabawach, takich jak: przeciąganie liny, niesienie na czas jajka na łyżce, bańki mydlane, malowanie twarzy czy wiele innych zabaw przy muzyce. Na spotkanie przynosimy dobry humor i pamiątki z wyjazdu. Spotkanie zależne jest od pogody.

Nasza pielgrzymka diecezjalna pomału zmierza do Częstochowy, do swojego celu. Już połowa drogi do Jasnej Góry. Pogoda, choć nie pada, jest wyczerpująca i przeszkadza w pielgrzymowaniu. Mimo to nasi dzielni pielgrzymi idą, bo mają na celu coś ważnego! Idą z różnymi intencjami, a wśród nich są również nasze, słupieckie. Kochani, prosimy więc: pamiętajcie o modlitwie w intencji pielgrzymów i ks. Proboszcza. Zachęcamy też „Grupę Duchowego Uczestnictwa”, aby w czasie pielgrzymki uczestniczyć we Mszy św. i ofiarować komunię św. za pielgrzymów. Do tej Grupy można się jeszcze zapisać.

Wyjazd do Częstochowy na powitanie pielgrzymów – w nocy ze środy na czwartek o godz. 1.30 spod Intermarche.


W tym tygodniu przypadają święta i wspomnienia:

W poniedziałek – Przemienienie Pańskie

W środę – św. Dominika, prezbitera

W czwartek – św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy

W piątek – św. Wawrzyńca , diakona i męczennika

W sobotę – św. Klary, dziewicy

W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna.

W zakrystii są do odebrania płyty DVD z nagraniem Koncertu Uwielbienia - Sygnał Miłosierdzia, który odbył się w uroczystość Bożego Ciała. 

Zapraszamy do odwiedzin naszej parafialnej strony internetowej - wwwparafiaslupiec.pl

Ks. Krzysztof Iwaniszyn - Proboszcz

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.