Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1217898
  • a.0.0.0.0.0.0.0.png
  • a.0.0.0.jpg
  • a.0.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • rokducha.jpg

Witamy serdecznie gości, którzy w naszej Parafii przebywają na wakacjach i urlopach. Życzymy miłego pobytu w naszym mieście. Drogim parafianom wyjeżdżającym oraz pozostającym w Słupcu, jak również pracującym w tym czasie, życzymy Bożego błogosławieństwa.

Dzisiaj poświęcenie pojazdów z modlitwą za kierowców i podróżujących po Mszy o godz. 12.30 i po Mszy o godz. 14.00 przy Sanktuarium. Tradycyjnie po każdej Mszy można złożyć dobrowolną ofiarę do puszek na zakup nowych pojazdów dla misjonarzy.

We wtorek wyruszamy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Msza na rozpoczęcie dla „Grupy 3” o godz. 9.00 u Ojców Franciszkanów w Kłodzku. Będziemy polecać całą wspólnotę parafialną w modlitwie. Prosimy również o modlitwę w naszej intencji. Stąd zachęcamy „Grupę Duchowego Uczestnictwa”, aby w czasie pielgrzymki uczestniczyć we Mszy św. i ofiarować komunię św. za pielgrzymów. Do tej Grupy można jeszcze się zapisać.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca:

- w czwartek od 17.00 Godzina Święta z okazją do spowiedzi,

- w czwartek można otrzymać dar odpustu „Porcjunkuli” za nawiedzenie kościoła i pobożne odmówienie modlitwy „Wierzę w Boga” i „Ojcze nasz”

- w piątek:

- od godz. 7.30 do 15.00 w kaplicy Adoracja Najświętszego Sakramentu,

- od godz. 10.00 odwiedziny chorych w domach,

- od godz. 17.00 okazja do spowiedzi,

- w sobotę po Mszy o godz. 9.00 oraz o godz. 17.30 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.

W przyszłą niedzielę Msza o godz. 8.30 z róży pani Marzec, a po Mszy zmiana tajemnic Żywego Różańca. Po Sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Wpłaty na pielgrzymkę do Warszawy, która odbędzie się w dniach 19 – 22 września, będzie można dokonywać u ks. Marcina od 2 do 19 sierpnia.

Ks. Jacek organizuje 25 sierpnia pielgrzymkę na Górę św. Anny i Kamienia Śląskiego. Koszt 100 zł i wpłaty do 17 sierpnia.

W zakrystii są do odebrania płyty DVD z nagraniem Koncertu Uwielbienia – Sygnał Miłosierdzia, który odbył się w uroczystość Bożego Ciała.

Na koniec pomódlmy się za zmarłych z naszych rodzin i z naszej Parafii, a szczególnie za zmarłych, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu: za ś.p. Krystynę Janowicz, Wandę Marzec, Andrzeja Bułeczkę, Józefa Matuszkiewicz i Janinę Kościółek - Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Ks. Krzysztof Iwaniszyn - Proboszcz

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.