Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1217883
  • a.0.0.0.0.0.0.0.png
  • a.0.0.0.jpg
  • a.0.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • rokducha.jpg

Dzisiaj o godz. 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

W poniedziałek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym spotkanie dla osób, które zapisały się na pielgrzymkę do Krzeszowa i Legnicy. Wyjazd w środę o 7.00 spod Intermarche.

We wtorek spotkanie bractwa św. Józefa, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.

W piątek o godz. 8.00 Msza św. dla dzieci i młodzieży z okazji kończącego się roku szkolnego i katechetycznego. Podziękujemy Panu Bogu za ten czas łaski i poprosimy o błogosławieństwo Boże na czas wakacji. Z okazji kończącego się roku szkolnego dziękujemy wszystkim uczniom oraz dyrekcji, nauczycielom, katechetom, pracownikom szkoły oraz rodzicom za wspólnie przeżyty rok nauki i formacji. Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.

W piątek o godz. 18.00 Msza św. na zakończenie Seminarium Odnowy Wiary. Po Mszy ostanie spotkanie w Domu Parafialnym.

W piątek po Mszy wieczornej nabożeństwo do św. Rity.

W tym tygodniu odbędą się ostatnie spotkania formacyjne dla grup i wspólnot duszpasterskich. Zostaną wznowione po wakacjach.

W sobotę ks. Jacek będzie obchodził urodziny. Msza św. w intencji jubilata o godz. 18.00. Ks. Jackowi składamy serdeczne życzenia i dar modlitwy.

W przyszłą niedzielę serdecznie zapraszamy na Parafiadę – czyli Festyn Parafialny, którym rozpoczniemy wakacje. Rozpoczęcie o godz. 12.00 na Górze Wszystkich Świętych przy muzyce i śpiewie zespołu Podzamek Boys. Centralnym punktem będzie Msza św. dziękczynno – błagalna przy ołtarzu polowym o godz. 14.00. Będziemy się modlić w intencji dzieci i młodzieży oraz nauczycieli, rodziców oraz wszystkich parafian, prosząc o Boże błogosławieństwo podczas wakacji oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej Parafii. Za oprawę muzyczną podczas Mszy będzie odpowiadać schola z Parafii św. Mikołaja Załoga Boga, pod kierunkiem p. Artura Turańskiego. Po Mszy będzie możliwość spędzenia radosnego i pełnego atrakcji czasu. W programie m.in. dobre jedzenie: smażony świniak, kiełbaski z grilla, frytki, grochówka, słodkości i napoje. Będą cegiełki i vouchery z nagrodami. Tradycyjnie nie zabraknie licytacji tortu. Ponadto przewidziane są stoiska: dotyczące zdrowia, żywności i natury, przygotowane przez: Centrum Integracji Społecznej Gminy Kłodzko, uzdrowisko Lądek – Długopole, Diabetyków, stoiska z przyprawami, z fontanną z czekolady, z ceramiką, z obrazami, Zielonej Pracowni p. Teresy Fereżyńskiej, Nadleśnictwo Jugów, Pizzerię Nowar, punkt dogoterapi z Bielawy, Przedszkole Kraina Malucha, anielskie warsztaty dla dzieci, modelarze z Nowej Rudy, miody z Bożkowa i Gorzuchowa, wystawa mebli drewnianych. Będą również inne atrakcje, takie jak: zabawy z DJ Przemek, malowanie twarzy, gry i zabawy dla dzieci oraz bieg rodzinny do wieży widokowej, który poprowadzi Aktywna Nowa Ruda oraz wolontariusze, warsztaty dla dzieci z układania kwiatów, pokaz sprawnościowy Szymona i przyjaciół, przejście do wieży z przewodnikiem Edwardem Soją. Będziemy gościć również Uniwersytet Trzeciego Wieku i wolontariuszy p. Magdaleny Schmidt. Dochód z Festynu będzie przeznaczony na dalsze prace przy Sanktuarium. Serdecznie zapraszamy.

Bardzo dziękuję za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii oraz za wszelką życzliwość i każdą formę pomocy.

Na koniec pomódlmy się za zmarłych z naszych rodzin i z naszej Parafii, a szczególnie za zmarłych, których pogrzeby odbyły się w tym tygodniu - za ś.p. Zbigniewa Wywijas, Piotra Szulca, Barbarę Lebda, Jana Dudajek, Karolinę Walkowicz oraz za chłopców, którzy w piątek zginęli w tragicznym wypadku - Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Ks. Krzysztof Iwaniszyn

Proboszcz

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.