Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1271362
  • c1.jpg
  • c3.jpg
  • c4.jpg
  • c5.jpg
  • c6.jpg

 Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca:

- po każdej Mszy zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie,

- po Sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu według znanego planu,

- o godz. 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa połączone z procesją w ramach Oktawy Bożego Ciała.

W dni powszednie od poniedziałku do soboty nabożeństwa do Serca Pana Jezusa po Mszy o godz. 9.00 oraz po Mszy o godz. 18.00. Procesja podczas Oktawy Bożego Ciała w dni powszednie do czwartku po Mszy wieczornej. Zapraszamy dzieci na Mszę św. i później na procesję do sypania kwiatków.

W poniedziałek dzieci rocznicowe wraz z ks. Marcinem i panią katechetką Mariolą oraz wychowawcami i rodzicami wyjeżdżają na pielgrzymkę do Wiednia. Zbiórka pod Intermarche o godz. 1.45, a wyjazd o godz. 2.00. Powrót ok. godz. 23.00.

 We wtorek o godz. 17.00 w Domu Parafialnym spotkanie przed pielgrzymką do Medjugorie. Proszę przynieść pieniądze (złotówki i euro).

We wtorek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci wyjeżdżających na Wakacje z Bogiem do Władysławowa. Na spotkaniu będą wszyscy wychowawcy. Prosimy, aby na to spotkanie przyszli również rodzice dzieci z listy rezerwowej, ponieważ wtedy się wyjaśni, czy dzieci będą mogły pojechać, czy nie.

 W środę taca będzie zbierana na cele misyjne Kościoła.

W czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca. Godzina Święta od 17.00. Natomiast po Mszy zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Prosimy o pomoc w przygotowaniu czterech ołtarzy wokół kościoła.

W czwartek w Gimnazjum odbędą się warsztaty dla uczniów na temat: Czego naprawdę chcesz dla siebie od życia. Natomiast w piątek w Szkole Podstawowej dzieci będą uczestniczyć w katechezie z pszczółkami. W ten sposób chcemy dzieciom i młodzieży przybliżyć tematy, zarówno związane z życiem duchowym, jak i z otaczającym nas światem przyrody.

 W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje post.

 W sobotę w liturgii wypada wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

 W przyszłą niedzielę (drugą miesiąca) taca będzie przeznaczona na cele inwestycyjne naszej Parafii. Przy tej okazji bardzo dziękuję za ofiary i każdą formę pomocy.

 W przyszłą niedzielę w Bardzie odbędzie się spotkanie Towarzystwa Przyjaciół WSD. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00.

Również w przyszłą niedzielę w parafii św. Mikołaja w Nowej Rudzie o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodzin, a po Mszy odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny.

 Ks. Jacek prosi o dokonywanie wpłat na wakacje dla dzieci i młodzieży po Opolszczyźnie. Można jeszcze się zapisać. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę w dniu 20 czerwca do Krzeszowa i Legnicy.

Bardzo dziękuję ks. Prałatowi, ks. Marcinowi i ks. Jackowi oraz tym wszystkim osobom, które pomogły przygotować kościół, ołtarze i trasę procesji oraz godnie przeżyć uroczystość Bożego Ciała. Dziękuję również za zaangażowanie oraz udział parafian i gości w koncercie uwielbienia Pana Jezusa. Dziękuję wszystkim osobom oraz instytucjom, które przyczyniły się do zorganizowania tego dzieła.

Na koniec pomódlmy się za zmarłych z naszych rodzin i z naszej Parafii, a szczególnie za zmarłych, których pogrzeby odbyły się w tym tygodniu - za ś.p. Bronisława Płachytkę i Zofię Winnicką - Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Ks. Krzysztof Iwaniszyn

Proboszcz

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.