Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1303405
  • g1.jpg
  • g2.jpg
  • g3.jpg
  • g4.jpg

Dzisiaj w naszej Parafii odbędą się uroczystości:

- o godz. 10.00 – Rocznica Pierwszej Komunii Świętej,

- o godz. 12.30 – Prymicje ks. Marcelego Mrozka. Dziękujemy Panu Bogu za dar kolejnego kapłana z naszej parafii. Życzymy ks. Marcelemu wielu łask Bożych i darów Ducha Świętego w posłudze kapłańskiej. Ksiądz Biskup mianował ks. Marcelego wikariuszem w Parafii św. Katarzyny w Kudowie – Zdroju.

W poniedziałek o godz. 15.00 „Majówka” przy kapliczce na ul. Kasztanowej.

W poniedziałek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym spotkanie dla wolontariuszy przed Koncertem Uwielbienia.

We wtorek i środę o godz. 17.00 próba sypania kwiatków na Boże Ciało dla dzieci z klas 0 – 2 oraz młodszych.

W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Boże Ciało. W tym dniu Msze św. o godz. 7.00 w kaplicy oraz w kościele o godz. 8.30, 10.00, 11.15 i 18.00. Po Mszy o godz. 11.15 wyruszy uroczysta Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy oraz udekorowanie okien mieszkań i domów. Na procesję w Boże Ciało i przez całą Oktawę zapraszamy dzieci z klas III i IV w strojach liturgicznych. Serdecznie zapraszamy dzieci do sypania kwiatków. Prosimy również o przynoszenie kwiatów do sypania. Przypominamy, że Boże Ciało jest świętem nakazanym i każdy katolik w tym dniu powinien być na Mszy św.

W uroczystość Bożego Ciała o godz. 19.00 na parkingu przy basenie nasza Parafia organizuje Koncert Uwielbienia Pana Jezusa „Sygnał Miłosierdzia”. Serdecznie zapraszamy parafian i gości na to modlitewne spotkanie.

W pierwszy piątek miesiąca:

- od 7.30 w kaplicy Adoracja,

- od 10.00 odwiedzimy chorych w domach,

- od 17.00 okazja do spowiedzi,

- od piątku przez cały miesiąc codziennie Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa po Mszy o godz. 9.00 oraz po Mszy o godz. 18.00. Tylko w niedziele Nabożeństwa o godz. 17.30.

- w piątek o godz. 19.15 Droga Krzyżowa do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej.

W pierwszą sobotę miesiąca:

- po Mszy o godz. 9.00 oraz o godz. 17.30 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.

W przyszłą niedzielę po raz 11. będziemy obchodzić Święto Dziękczynienia Bożej Opatrzności. Po każdej Mszy zbiorka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

W przyszłą niedzielę Msza o godz. 8.30 z roży pana Kowalczuka, a po Mszy zmiana tajemnic Żywego Różańca. Natomiast po Sumie Adoracja.

Ks. Marcin przypomina, że karty kwalifikacyjne na „Wakacje z Bogiem” we Władysławowie oraz całość wpłaty, należy przynosić do ks. Marcina lub pani pedagog Małgorzaty Malach – Barańcow do 31 maja. Spotkanie dla rodziców dzieci wyjeżdżających odbędzie się 5 czerwca o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. Na spotkaniu będą wszyscy wychowawcy. Prosimy, aby na to spotkanie przyszli również rodzice dzieci z listy rezerwowej, ponieważ wtedy wyjaśni się, czy dzieci będą mogły pojechać.

Ks. Jacek prosi o dokonywanie wpłat na wakacje dla dzieci i młodzieży po Opolszczyźnie oraz informuje, że są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę w dniu 20 czerwca do Krzeszowa i Legnicy.

Bardzo dziękuję tym wszystkim osobom, które pomogły przygotować Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej i Prymicje. Dziękuję za ofiary na potrzeby naszej Parafii oraz za wszelką życzliwość i pomoc.

Na koniec pomódlmy się za zmarłych z naszych rodzin i z naszej Parafii, a szczególnie za zmarłych, których pogrzeby odbyły się w tym tygodniu - za ś.p. Jana Bolembacha i Tomasza Dziedzinę - Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Ks. Krzysztof Iwaniszyn

Proboszcz

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.