Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1251088
  • 1.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

 Dzisiaj o godz. 17.30 nabożeństwo majowe z udziałem dzieci pierwszokomunijnych. Zapraszamy codziennie dzieci do udziału w Białym Tygodniu.

W poniedziałek w liturgiczne święto NMP Matki Kościoła będziemy gościć w naszej Parafii br. Elia. Msza św. wyjątkowo o godz. 10.00. Natomiast o godz. 9.00 rozpocznie się nabożeństwo majowe oraz różaniec. W tym dniu Kancelaria będzie czynna tylko od 16.00 do 17.30.

We wtorek po Mszy wieczornej nabożeństwo do św. Rity.

W piątek dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami, katechetami, wychowawcami oraz ks. Proboszczem i ks. Marcinem wyjeżdżają na pielgrzymkę dziękczynną do Częstochowy. Wyjazd o godz. 6.00, a zbiórka o godz. 5.30. Powrót ok. godz. 20.00.

W piątek o godz. 15.00 w Domu Parafialnym modlitwa w intencji pokoju na świecie.

W sobotę odbędą się następujące wydarzenia:

- o godz. 10.00 w Katedrze Świdnickiej nasz parafianin diakon Marceli Mrozek przyjmie święcenia kapłańskie. Autokar wyjedzie o godz. 8.30 spod Intermarche. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc,

- odbędzie się Piesza Pielgrzymka Noworudzian do Barda, którą organizuje Parafia św. Mikołaja. Są zaproszone wszystkie Parafie noworudzkie. Można w zakrystii zapisać się na listę pielgrzymów,

- w tym dniu przypada również Dzień Matki. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszych kochanych mamach, aby żyjącym Pan Bóg błogosławił, a zmarłe mamy przyjął do nieba. Przypominamy, że KSM prowadzi zbiórkę rzeczy codziennego użytku na potrzeby Domu Samotnej Matki. Potrzebne są przybory pielęgnacyjne, pieluszki, ręczniki, kosmetyki, przybory szkolne. Można je składać do specjalnego kosza w kościele,

- Msza o godz. 9.00 zostanie odprawiona za byłego proboszcz ś.p. ks. Zdzisława Żmudzińskiego, natomiast o godz. 18.00 za zmarłych w miesiącu maju w ciągu ostatnich 10 lat.

- w sobotę o godz. 17.00 spowiedź dla dzieci rocznicowych oraz dla ich rodziców.

W przyszłą niedzielę, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej:

- o godz. 10.00 Msza św. w intencji dzieci klas IV z okazji Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej,

- o godz. 12.30 będziemy przeżywać Prymicje ks. Marcelego Mrozka. Uroczystość rozpocznie się już o godz. 11.45 w domu rodzinnym ks. Prymicjanta na oś. Wojska Polskiego 23, skąd ks. Marceli wraz z rodzicami, rodziną, gośćmi i naszymi parafianami przejdzie w procesji do kościoła parafialnego.

W uroczystość Bożego Ciała, tj. 31 maja o godz. 19.00 na parkingu przy basenie, nasza Parafia organizuje koncert uwielbienia Pana Jezusa pt. Sygnał Miłosierdzia. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na to modlitewne spotkanie.

Zakończyła się akcja „Pokoloruj mój świat” organizowana przez naszą Parafię oraz Szkołę Podstawową. Oprócz parafian i uczniów, w zbiórkę przyborów szkolnych przeznaczonych dla dzieci w Tanzanii zaangażowali się również: Noworudzka Szkoła Techniczna, Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Bank PKO. Zebrano w sumie 7 pudełek przyborów. Wszystko zostało zaprotokołowane. Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom oraz Dyrekcji Szkoły Podstawowej, nauczycielom, wychowawcom, katechetom i pedagogom. Szczególnie dziękuję za koordynację ks. Marcinowi pani Małgorzacie Malach – Barańcow.

Prosimy, aby do końca maja dokonać wpłaty na pielgrzymkę do Wiednia.

Na koniec pomódlmy się za zmarłych z naszych rodzin i z naszej Parafii, a szczególnie za zmarłych, których pogrzeby odbyły się w tym tygodniu - za ś.p. Lucjana Bartosika i Heinza Erdmańskiego - Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.


Ks. Krzysztof Iwaniszyn

Proboszcz

 

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.