Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1251042
  • 1.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

Dzisiaj o godz. 17.30 nabożeństwo majowe, natomiast po Mszy wieczornej różaniec i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

W poniedziałek w liturgiczne święto św. Macieja można złożyć dobrowolną ofiarę na pomoc prześladowanym chrześcijanom. W tej intencji będzie również różaniec.

Do wtorku trwa zbiórka przyborów szkolnych, które zostaną przeznaczone dla dzieci w Tanzanii. Do tej pory zebraliśmy 4 kartony rzeczy, za które serdecznie dziękujemy.

W czwartek po Mszy wieczornej spotkanie Bractwa św. Józefa.

W piątek o godz. 19.00 w kaplicy DPS modlitwa Słowem Bożym i Adoracja dla wspólnoty modlitewnej „Zawierzenie”. Zapraszamy również inne osoby do modlitwy.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu:

- o godz. 8.30 Msza św. z róży pani Józefów

- o godz. 11.00 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

o godz. 12.30 Msza św. podczas której zostanie udzielony sakrament chrztu św. oraz będziemy się modlić za tych wszystkich, którzy w maju przeżywają rocznicę swojego chrztu.

W poniedziałek 21 maja do południa będziemy w naszej Parafii gościć włoskiego zakonnika br. Elia, który co roku w Wielkim Tygodniu przeżywa fizycznie mękę Chrystusa i nosi stygmaty. Mówią o nim „brat pocieszenia” lub „drugi ojciec Pio”. Zakonnika przyjął Benedykt XVI, a niebawem spotka się on z papieżem Franciszkiem (jak podaje gazeta „Gość niedzielny”). W tym dniu Msza św. będzie wyjątkowo o godz. 10.00, a od godz. 9.00 będzie czas modlitewnego przygotowania.

W sobotę 26 maja o godz. 10.00 w Katedrze Świdnickiej nasz parafianin diakon Marceli Mrozek przyjmie święcenia kapłańskie. W zakrystii można się zapisywać na autokar, który pojedzie na święcenia. Natomiast w niedzielę 27 maja o godz. 12.30 będziemy przeżywać uroczystość Prymicji. Prosimy o modlitwę za diakona Marcelego i jego kolegów, którzy rozpoczynają czas bezpośredniego przygotowania do święceń.

Również w sobotę 26 maja odbędzie Piesza Pielgrzymka Noworudzian do Barda, którą organizuje Parafia św. Mikołaja. Są zaproszone wszystkie Parafie noworudzkie. Można w zakrystii zapisać się na listę pielgrzymów.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę z ks. Jackiem do Krzeszowa i Legnicy w dniu 20 czerwca.Prosimy o dokonywanie u ks. Jacka wpłat na wakacje po ziemi Opolskiej. Można jeszcze się zapisać.

Informuję, że z ofiar do puszek zbieranych w ubiegłą niedzielę na obiady dla dzieci z ubogich rodzin było 1458 zł. Aktualnie z obiadów korzysta 8 dzieci, a więc przekazałem na te obiady dokładnie 1008 zł. Pieniądze w kwocie 450 zł, które zostały, przekazałem na specjalnie powstałe konto pomocy potrzebującym dzieciom naszej Parafii. Za te ofiary oraz ofiary na potrzeby naszej Parafii, za dzisiejszą tacę inwestycyjną, składam serdeczne Bóg zapłać.

Na koniec pomódlmy się za zmarłych z naszych rodzin i naszej Parafii, a szczególnie za zmarłych, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu: za ś.p. Jarosława Michałowskiego i Adama Rydza - Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Ks. Krzysztof Iwaniszyn

Proboszcz

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.