Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1251065
  • 1.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

Dzisiaj po każdej Mszy św. dobrowolna zbiórka do puszek na obiady dla dzieci z ubogich rodzin. Po Sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu i o godz. 17.30 nabożeństwo majowe.

Miesiąc maj jest szczególnie poświęcony Matce Bożej. W tym czasie chcemy modlić się za dzieci, które mają przystąpić do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej, oraz młodzież przystępującą do Sakramentu Bierzmowania. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci pierwszokomunijne oraz kandydatów do Bierzmowania – do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30. Prosimy przynosić książeczki do podpisu.

W poniedziałek o godz. 20.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie organizacyjne dla osób, które chcą się zaangażować jako wolontariusze do przygotowania Koncertu Uwielbienia. Ten koncert organizuje nasza Parafia w uroczystość Bożego Ciała, czyli 31 maja o godz. 19.00 na parkingu przy basenie. Szczegóły już wkrótce na stronie Parafii i na plakatach.

Od poniedziałku KSM przeprowadzi zbiórkę rzeczy codziennego użytku na potrzeby Domu Samotnej Matki. Potrzebne są przybory pielęgnacyjne, pieluszki, ręczniki, kosmetyki, przybory szkolne. Można je składać do specjalnego kosza w kościele.

W czwartek o godz. 9.00 Msza św. od wspólnoty Nieustającego Różańca. Natomiast o godz. 17.00 Ksiądz Biskup Adam Bałabuch odprawi uroczystą Mszę św. podczas której udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej Parafii.

W piątek odbędzie się Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych do Wambierzyc. Msza św. o godz. 11.00

Od 1 maja w Gimnazjum u pani pedagog Małgorzaty Barańcow i w SP u ks. Marcina, są do odebrania karty kwalifikacyjne na wyjazd na „Wakacje z Bogiem”. Prosimy, aby wypełnione przez rodziców karty przynosić do 25 maja. Prosimy też, by starać się w tym miesiącu wpłacić kolejną ratę za wyjazd na wakacje.  Termin uregulowania całości wpłaty za obóz mija 31 maja br.

W przyszłą niedzielę Msza o godz. 11.15 z róży ś.p. pani Zielińskiej. Natomiast po Mszy o godz. 18.00 będzie różaniec i procesja ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Również w przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na cele inwestycyjne parafii: na wymianę ogrzewania na plebanii i w domu parafialnym z pieca na miał na ogrzewanie gazowe. Prace już trwają. Ofiary zbieramy również na maty grzewcze do kościoła. Prace zaplanowane są na koniec września. Serdecznie dziękuję za składane ofiary.

Na koniec pomódlmy się za zmarłych z naszych rodzin i naszej Parafii, a szczególnie za zmarłych, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu: za ś.p. Jerzego Boroń, Przemysława Zdżalik i Jadwigę Zielińską - Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Ks. Krzysztof Iwaniszyn – Proboszcz

Zaproszenie Biskupa Świdnickiego na uroczystość św. Stanisława

Drodzy Siostry i Bracia, Umiłowani Diecezjanie, w najbliższy wtorek, 8 maja przypada uroczystość  św. Stanisława, patrona naszej diecezji. Tegoroczne świętowanie odpustu diecezjalnego będzie miało dodatkowy tytuł z racji przypadającej 10. rocznicy święceń biskupich JE ks. bp. Adama Bałabucha. W tym dniu otoczymy naszą obecnością i modlitwą bp. Adama dziękując Dobremu Pasterzowi za jego powołanie i apostolską posługę.

Umiłowani Diecezjanie, uroczystości odpustowe rozpoczniemy we wtorek, 8 maja o  godz. 17.00 w sanktuarium św. Józefa  Nieszporami o św. Stanisławie, następnie w uroczystej procesji przeniesiemy do katedry jego relikwie. A o godz. 18.00 rozpocznie się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem najdostojniejszego Jubilata…

Drodzy, gorąco zapraszam na diecezjalne święto całe duchowieństwo, kapituły kolegiackie, księży dziekanów, proboszczów i wikariuszy. Zapraszam siostry zakonne posługujące w diecezji, katechetów, bractwa, wspólnoty, grupy, ruchy modlitwo-formacyjne. Kieruję słowo serdecznego zaproszenia do wszystkich wspólnot parafialnych w naszej diecezji… Przyzywając opieki Matki Bożej wszystkim na zbliżającą się radosną uroczystość św. Stanisława, Patrona diecezji świdnickiej udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

+ Ignacy Dec Biskup Świdnicki

Zapowiedzi przed święceniami prezbiteratu

Marceli Norbert Mrozek, alumn Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej, syn Romana i Renaty zd. Nowak, urodzony 15 grudnia 1993 r. w Kłodzku, pragnie przyjąć święcenia prezbiteratu dnia 26 maja 2018 roku.

Podając to do wiadomości, polecam diakona Marcelego Mrozka gorącym modlitwom wiernych Parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Rudzie Słupcu.

Kto by zaś wiedział, że coś czyni go niegodnym święceń prezbitaratu, jest w sumieniu zobowiązany bezzwłocznie zawiadomić o tym miejscowego Księdza Proboszcza.

Ks. dr Tadeusz CHLIPALA - Rektor WSD

 

Ks. Krzysztof Iwaniszyn

Proboszcz

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.