Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1271369
  • c1.jpg
  • c3.jpg
  • c4.jpg
  • c5.jpg
  • c6.jpg

Dzisiaj przypada 4 Niedziela Wielkanocna, czyli Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Z tej okazji gościmy w naszej Parafii kleryków WSD Diecezji Świdnickiej: kl. Jakuba Zajadłego i kl. Łukasza Ladrę. Dziękujemy im za posługę i świadectwo. Natomiast po Mszy można złożyć dobrowolną ofiarę do puszek na potrzeby naszego Seminarium. Pamiętajmy w naszych modlitwach także o naszych klerykach, czyli diakonie Marcelim, który już 26 maja przyjmie święcenia kapłańskie oraz o br. Sylwanie.

Również dzisiaj w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej po Mszy o godz. 14.00 odbędzie się spektakl w ramach Szlaku św. Wojciecha – Wojciechowe Ślady. Organizatorami są Urząd Miasta Nowa Ruda oraz Miejski Ośrodek Kultury z panem dyrektorem Wojciechem Kołodziejem. Honorowy patronat objęli Burmistrz Nowej Rudy pan Tomasz Kiliński oraz Przewodniczący Komitetu Polsko – Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej pan Julian Golak. Po Mszy będzie również miało miejsce odsłonięcie tablicy upamiętniającej Szlak Wojciechowy. Serdecznie zapraszamy.

Także dzisiaj po Mszy o godz. 18.00 poświęcenie róż oraz modlitwa przez wstawiennictwo św. Rity.

W poniedziałek w liturgii wypada uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.

Również w poniedziałek przypada dzień imienin naszego ks. Prałata Jerzego Czernala. Z tej okazji jutro podczas uroczystej Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić za dostojnego jubilata. Po Mszy będzie możliwość złożenia życzeń.

We wtorek o godz. 16.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Słupieckiej odbędzie się spotkanie mieszkańców z przedstawicielami Spółki Gazownictwa oraz Burmistrzem Miasta Nowa Ruda w sprawie rozbudowy sieci gazowej na ulicach: Radkowskiej, Połoniny, Kasztanowej i Zielnej. Uprzejmie prosi się mieszkańców tych ulic o obecność na spotkaniu.

W środę o godzinie 4.00 nad ranem z parkingu Intermarche wyruszy kolejna autokarowa pielgrzymka przed weekendem majowym, w tym roku – do Zakopanego. Zbiórka o godzinie 3.45.  Duże zainteresowanie pielgrzymką na południe Polski spowodowało konieczność wynajęcia piętrowego autokaru. Autokar piętrowy, z dużo większą przestrzenią pasażerską, ma bagażnik o połowę mniejszy niż autobus jednopokładowy. Bardzo prosimy, by przy pakowaniu bagażu uwzględnić tę informację.

W środę w liturgiczne święto św. Marka ewangelisty o godz. 15.00 w Domu Parafialnym modlitwa w intencji pokoju na świecie.

W czwartek w ramach tygodnia modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne będziemy gościć ks. Prałata Tadeusza Chlipałę, Rektora WSD Diecezji Świdnickiej wraz z klerykami. O godz. 17.30 będzie nabożeństwo powołaniowe, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji powołań. Zapraszamy rodziców naszych kapłanów, kleryków i sióstr zakonnych, Towarzystwo Przyjaciół WSD, wszystkie grupy i wspólnoty duszpasterskie oraz młodzież.

W piątek w kapicy spotkanie grupy modlitewnej wyjątkowo o godz. 20.00.

W sobotę podczas Mszy o godz. 18.00 będziemy się modlić za zmarłych w miesiącu kwietniu w ciągu ostatnich 10 lat.

Przypominamy, że ks. Jacek organizuje 20 czerwca pielgrzymkę do Krzeszowa i Legnicy, miejsca Cudu Eucharystycznego oraz w dniach od 25 do 29 czerwca „Wakacje Parafialne” na Opolszczyźnie dla dzieci i młodzieży. Są jeszcze wolne miejsca. Szczegóły na stronie internetowej Parafii.

Serdecznie dziękuję za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii oraz za wszelką życzliwość i pomoc. Życzymy wam kochani parafianie dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, a wśród nich ks. Prałatowi Jerzemu, składamy serdeczne życzenia.

Na koniec pomódlmy się za zmarłych z naszych rodzin i naszej Parafii, a szczególnie za zmarłych, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu: za ś.p. Bronisława Świebodę, Annę Rudnicką i Genowefę Gołaś - Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Ks. Krzysztof Iwaniszyn

Proboszcz

 

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.