Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1251087
  • 1.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

W środę po Mszy o godz. 18.00 trzecie spotkanie w ramach rekolekcji Seminarium Odnowy Wiary.Serdecznie zapraszamy. Na to spotkanie zapraszamy również dorosłych, którzy wcześniej nie przystąpili do sakramentu bierzmowania, a teraz pragną to uczynić.

W przyszłą niedzielę podczas Sumy będziemy się modlić za ks. Prałata Jerzego z okazji imienin, natomiast uroczysta Msza św. z okazją do złożenia życzeń będzie w poniedziałek 23 kwietnia.

W przyszłą niedzielę obchodzony jest światowy dzień modlitw o powołania. Będziemy gościli kleryków z wyższego seminarium duchownego w Świdnicy. Po Mszy Świętej będzie można do puszek złożyć ofiarę na pomoc dla seminarium. Ofiary zbierać będą klerycy.

W przyszłą niedzielę w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej po Mszy o godz. 14.00 odbędzie się spektakl w ramach Szlaku św. Wojciecha – Wojciechowe Ślady. Organizatorami są Urząd Miasta Nowa Ruda oraz Noworudzki Ośrodek Kultury. Honorowy patronat objęli Burmistrz Nowej Rudy pan Tomasz Kiliński oraz Przewodniczący Komitetu Polsko – Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej pan Julian Golak. Serdecznie zapraszamy.

Również w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 18.00 poświęcenie róż oraz modlitwa przez wstawiennictwo św. Rity.

Pokoloruj mój świat – Pokolorujmy trochę ich życie". Nasza parafia św. Katarzyny włączyła się w akcję zbierania przyborów szkolnych organizowaną przez siostry Elżbietanki z Wrocławia dla dzieci z Tanzanii. Siostry w styczniu 2019 roku otworzą w Tanzanii przedszkole, gdzie będą potrzebować kredek ołówkowych, świecowych, woskowych, ołówków. My mamy tego pod dostatkiem, nieraz wyrzucamy, bo się przewalają albo już się nudzą, a biedne dzieci mogą tylko o nich pomarzyć. Stąd nasza – duszpasterzy prośba. Jeśli nie jest wam obojętny los tych dzieci wspomóżcie – kupcie jedną, dwie, trzy, na ile Was stać, a zobaczycie te kredki w ich malutkich rączkach, z uśmiechem na twarzach. Zbiórka potrwa do 15 maja. Za koordynację odpowiada pani pedagog Małgorzata Malach-Barańcow. Zatem do dzieła! I już dziękujemy za Wasze zaangażowanie. Przybory przynosimy do szkoły do pedagogów.

Ks. Krzysztof Iwaniszyn

Proboszcz

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.