Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1271409
  • c1.jpg
  • c3.jpg
  • c4.jpg
  • c5.jpg
  • c6.jpg

Dzisiaj w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. w następującym porządku: 6.00 – Rezurekcja, a następnie 8.30, 10.00, 11.15, 12.30, 18.00. W kaplicy DPS o 10.00 i na Górce o 14.00. Od dzisiaj wznawiamy Msze niedzielne na Górce o godz. 14.00.

W Poniedziałek Wielkanocny, czyli drugi dzień świąt Msze św. w kościele o godz.: 8.30, 10.00, 11.15, 12.30, 18.00. W kaplicy o godz. 7.00 i na Górce o godz. 14.00. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na WSD Diecezji Świdnickiej.

Od dzisiaj będzie obowiązywał już ten nowy porządek Mszy św. Również w dni powszednie Msze św. wieczorne przez cały rok będą o godz. 18.00. Następuje także zmiana godzin urzędowania Kancelarii Parafialnej. Kancelaria będzie czynna w poniedziałki i środy od 10.00 do 11.00 i od 16.00 do 17.30, a w soboty od 10.00 do 12.00.

W środę podczas Mszy o godz. 18.00 rozpoczniemy Seminarium Odnowy Wiary. Spotkania będą w każdą środę od 4 kwietnia do 27 czerwca. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej formie rekolekcji. Na to spotkanie zapraszam dorosłych, którzy wcześniej nie przystąpili do sakramentu bierzmowania, a teraz pragną to uczynić.

W pierwszy czwartek miesiąca od 17.00 „Godzina Święta” z okazją do spowiedzi.

W pierwszy piątek miesiąca:

- od godz. 7.30 do 15.00 w kaplicy Adoracja Najświętszego Sakramentu,

- od godz. 10.00 odwiedziny chorych w domach,

- od godz. 17.00 okazja do spowiedzi,

- o godz. 19.00 przy kościele rozpoczęcie „Drogi Światła” na „Górkę” do Sanktuarium. Proszę przynieść świece.

W pierwszą sobotę miesiąca Msza o godz. 9.00 w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Mary z róży pani Marzec. Po Mszy o godz. 9.00 oraz o godz. 17.30 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi. Ponieważ Msze wieczorne w soboty są już z liturgii niedzielnej, dlatego Litania do Matki Bożej w pierwsze soboty miesiąca będzie odmawiana tuż po różańcu przed Mszą wieczorną. Rano jak zwykle.

W przyszłą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego:

- po Mszy o godz. 8.30 – zmiana tajemnic Żywego Różańca

- po Sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu

- o godz. 15.00 – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia

- po każdej Mszy zbiorka do puszek na Caritas Diecezji Świdnickiej

- wieczorem diecezjalne spotkanie KSM

Przyszła niedziela to również druga niedziela miesiąca, a więc zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią taca będzie przeznaczona na cele inwestycyjne Parafii.

W związku z małą liczbą osób zapisanych na listę do Łagiewnik, informujemy, że pielgrzymka się nie odbędzie.

Z potrzeby serca pragnę teraz podziękować ks. Marcinowi za pomysł i wykonanie dekoracji świątecznych oraz osobom, które mu pomagały, czyli pani Beacie Nowickiej i pani Marii Stożek oraz panom: Zygmuntowi Nikodemowi, Wacławowi Waśko, panu kościelnemu Edwardowi Bawołowi, Janowi Aniszewskiemu, Markowi Mydze, Kazimierzowi Wypychowi, Arturowi Wojtyra, Wiktorowi Kownackiemu oraz całemu Bractwu św. Józefa. Dziękuje za wsparcie i każdą formę pomocy przedświątecznej panu Krzysztofowi Miszczakowi, państwu Kawalec, pani Krystynie Kownackiej, Aldonie Styga, Małgorzacie Orman, Damianowi Ormanowi, państwu Bochenek i pani Joannie Galas. Również serdecznie dziękuję ks. Jackowi oraz ministrantom, lektorom, ceremoniarzom oraz Bractwu św. Józefa za przygotowanie liturgii. Wyrażam ogromną wdzięczność panu organiście Danielowi oraz chórowi parafialnemu i scholii za piękny śpiew oraz Orkiestrze Górniczej za oprawę muzyczną podczas Rezurekcji. Dziękuję paniom, które przygotowały kaplice w DPS oraz panu Wojtkowi za przygotowanie kościółka na święta. Dziękuję za pomoc przedświąteczną pani Wandzie Nikodem i pani Jadwidze Jędrzejczuk oraz pani Jasi ze sklepiku i pani Jagodzie. Bardzo dziękuję za wsparcie, każdą formę pomocy, za obecność, modlitwę, życzliwość księżom współpracownikom: ks. Prałatowi Jerzemu, ks. Marcinowi, ks. Jackowi, paniom katechetkom Marioli i Magdalenie, wszystkim pracownikom i dobrodziejom naszej Parafii, grupom duszpasterskim oraz dyrekcji, nauczycielom, pracownikom i uczniom Szkoły i Przedszkoli. Dziękuję również dyrekcji, personelowi i mieszkańcom DPS-u i Domu Seniora. Serdeczne słowa wdzięczności kieruję do was kochani parafianie za świadectwo wiary, wspólną modlitwę i bycie razem. Dziękuję za ofiary i dobroć serca. Bóg zapłać.

Na koniec w imieniu duszpasterzy pragnę złożyć wszystkim parafianom i gościom serdecznie życzenia świąteczne. Życzymy wam drodzy mocy i miłości Chrystusa Zmartwychwstałego zarówno na święta, jak i codzienność, szczególnie tę trudną. Życzymy głębokiej i ufnej wiary, radości, pokoju, jedności, wolności, nadziei, a także zdrowia i wszelkiej pomyślności. Niech Chrystus Zmartwychwstały obdarza nas wszystkich swoją łaską. Błogosławionych Świąt – Chrystus Zmartwychwstał…

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby ś.p.: Eugeniusza Tracza, Wiktora Makarońskiego, Krzysztofa Łusiewicza, Danuty Ciotucha, Bronisława Majerana. Duszę tych zmarłych oraz wszystkich zmarłych parafian i naszych bliskich polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków Amen. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Ks. Krzysztof Iwaniszyn

Proboszcz

 

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.