Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1271399
  • c1.jpg
  • c3.jpg
  • c4.jpg
  • c5.jpg
  • c6.jpg

Zapraszamy o godz. 17.30 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W poniedziałek przypada uroczystość św. Józefa. Z tej okazji dziękujemy Bractwu św. Józefa za ich posługę dla naszej Parafii oraz życzymy wielu łask i opieki świętego patrona. Zachęcamy kolejnych panów, aby dołączyli do tej wspólnoty.

W poniedziałek o godz. 19.00 w MOK-u, uczniowie Liceum w Nowej Rudzie zapraszają na spektakl pt. „Moralność pani Dulskiej”.

W czwartek o godz. 9.00 Msza św. od wspólnoty Nieustającego Różańca.

W czwartek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym spotkanie organizacyjne dla osób, które zapisały się na pielgrzymkę do Włoch. Na to spotkanie proszę przynieść całość pieniędzy, zarówno w złotówkach, jak i w euro.

W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową: rano o godz. 9.00. Natomiast o godz. 15.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami miasta, połączoną z misterium o Męce Pańskiej w wykonaniu uczniów Gimnazjum pod opieką ks. Marcina. Bezpośrednio po Drodze Krzyżowej będzie Msza św., a więc w tym dniu nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 16.30.

W sobotę w naszej Parafii przypada spowiedź przedświąteczna z udziałem księży z Dekanatu: rano od godz. 8.00 do 9.00 i po południu od godz. 15.30 do 17.00.

W sobotę odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Młodych w Dzierżoniowie. Dokładne informacje oraz zapisy u ks. Jacka, który organizuje wyjazd z naszej Parafii.

Za tydzień Niedziela Palmowa. Msza o godz. 11.15 rozpocznie się na placu przy schodach, skąd w uroczystej procesji z palmami wejdziemy do kościoła na Eucharystię. Prosimy dzieci, młodzież i dorosłych o przyniesienie palm. Mile wskazane są palmy własnoręcznie wykonane czy to w domu, czy na różnych zajęciach.

Można nabyć paschaliki Caritas w cenie 5 zł, jako pomoc potrzebującym. Są również do nabycia kartki świąteczne. Sklepik jest czynny tylko w dni powszednie, rano po Mszy św. oraz po południu od godz. 16.00.

W ramach jałmużny wielkopostnej można przynosić dary żywnościowe na Święta dla ubogich z naszej Parafii. Dary te można składać w kościele do pojemników przy bocznym ołtarzu.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 7 informuje, że do końca marca trwają zapisy dzieci sześcioletnich do zerówki, dzieci pięcioletnich do oddziału przedszkolnego oraz dzieci do klasy pierwszej. Szczegółowe informacje i wnioski dostępne są w sekretariacie szkoły.

Przypominamy, że od kwietnia Msze św. w kościele parafialnym ulegną zmianie i będą odprawiane o godz. 8.30, 10.00, 11.15, 12.30 i 18.00.

Już dzisiaj informujemy, że w naszej wspólnocie parafialnej odbędzie się Seminarium Odnowy Wiary. Spotkania będą w każdą środę po Mszy wieczornej od 4 kwietnia do 27 czerwca. Jest to forma rekolekcji przeznaczonych dla osób dorosłych. Każdy tydzień ma określony temat, związany z najważniejszymi kwestiami dotyczącymi życia duchowego. Cotygodniowe spotkania, które obejmują wspólną modlitwę, konferencję i spotkanie w grupach, dopełnia indywidualna modlitwa z Pismem Świętym, którą podejmuje każdy uczestnik Seminarium w domu.

Nasza Parafia pragnie włączyć się w obchody 100 – rocznicy Niepodległości, przede wszystkim na sposób duchowy. Stąd ks. Marcin organizuje pielgrzymki do Warszawy i Wiednia. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.

Natomiast ks. Jacek planuje 20 czerwca pielgrzymkę do Krzeszowa i Legnicy (gdzie miał miejsce Cud Eucharystyczny). Koszt 77 zł. Szczegóły również na plakatach i stronie internetowej.

Zbliżają się wakacje, stąd jako Parafia planujemy wyjazdy formacyjne dla dzieci i młodzieży. Ks. Marcin kolejny raz organizuje „Wakacje z Bogiem”. Tym razem we Władysławowie. Lista uczestników jest już pełna, a nawet jest lista rezerwowa. Oprócz wpłaty własnej, ten projekt wspiera finansowo również Urząd Miasta Nowa Ruda. Natomiast dzisiaj dzieci i młodzież z naszej wspólnoty organizują „Kiermasz Wielkanocny”. Dobrowolne ofiary składane do puszek teraz i za tydzień będą przeznaczone na inne wakacyjne wyjazdy organizowane przez naszą Parafię. Razem z ks. Proboszczem kilka osób z KSM-u pojedzie w czerwcu do Medjugorie. Również ks. Jacek organizuje od 25 do 29 czerwca wakacje na Górze św. Anny i na Opolszczyźnie. Koszt 500 zł od osoby, a wpłata własna wynosi 250 zł. Szczegóły na plakatach.

Informujemy, że księdza Proboszcza nie będzie do czwartku, ponieważ głosi rekolekcje wielkopostne w Jaworzynie Śląskiej, a w ubiegłym tygodniu miał rekolekcje w Legnicy.

 

Ks. Krzysztof Iwaniszyn

Proboszcz

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.