• a.jpg.jpg.b.jpg
  • c.jpg.jpg.jpg
  • c.pdf.pdf.png
  • parafiada_2018BANER.jpg

Kościół zachęca nas w IV niedzielę Wielkiego Postu do modlitwy za Ojca Świętego Franciszka w ramach inicjatywy „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Jest to związane z piątą rocznicą wyboru na Stolicę św. Piotra, która przypada dokładnie we wtorek.

Zapraszamy dzisiaj o godz. 17.30 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Dzisiaj młodzież z KSM-u kończy Rekolekcje wielkopostne w Strzegomiu. Natomiast wczoraj w Zieleńcu trzech ministrantów wraz z ks. Jackiem i panem Wojtkiem wzięło udział w diecezjalnych mistrzostwach jazdy na nartach. Gratulujemy udziału i dobrej kondycji.

We wtorek o godz. 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych, a po Mszy modlitwa różańcowa przez wstawiennictwo NMP z Fatimy.

W środę różaniec za prześladowanych chrześcijan. Można będzie również złożyć ofiarę na tacę jako pomoc Kościołowi w potrzebie.

W czwartek w budynku Gimnazjum odbędzie się spotkanie na temat „Anioły Sandry – czyli spotkanie z człowiekiem z pasją”.

W piątek Bractwo św. Józefa wraz z opiekunem, ks. Marcinem, udają się na pielgrzymkę do Częstochowy.

W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową: rano o godz. 9.00 dla starszych oraz o godz. 16.30 dla dzieci, młodzieży i pracujących.

Również w piątek odbędzie się diecezjalna pielgrzymka maturzystów do Częstochowy.

W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 Msza św. w intencji Bractwa św. Józefa, natomiast podczas Sumy zostanie udzielony sakrament Chrztu św. Wtedy również będziemy się modlić za tych wszystkich, którzy w marcu przeżywają rocznicę swojego Chrztu.

W przyszłą V niedzielę Wielkiego Postu oraz w niedzielę palmową, dzieci i młodzież z LSO, KSM i ERM, przygotują „Kiermasz Wielkanocny”. Dobrowolne ofiary będą przeznaczone na wakacyjne wyjazdy.

Można nabyć paschaliki Caritas w cenie 5 zł, jako pomoc potrzebującym.

W ramach jałmużny wielkopostnej można przynosić dary żywnościowe na Święta dla ubogich z naszej Parafii. Dary te można składać w kościele do pojemników przy bocznym ołtarzu.

Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę do Włoch. Szczegóły na stronie internetowej Parafii. Natomiast osoby zapisane do Medjugorie proszone są o wpłaty w złotówkach i dostarczenie danych.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Rudzie zapraszają na spektakl pt. „Moralność pani Dulskiej”, który odbędzie się w MOK-u, w poniedziałek 19 marca o godz. 17.00.

Informujemy, że w piątek 23 marca o godz. 15.30 odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta.

Spowiedź przedświąteczna z udziałem księży z Dekanatu w naszym kościele będziw sobotę 24 marca.

Przypominamy, że od kwietnia Msze św. w kościele parafialnym ulegną małej zmianie i będą odprawiane o godz. 8.30, 10.00, 11.15, 12.30 i 18.00.

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Marii Urbańskiej, Ludwika Winiarskiego, Bogusławy Krzemińskiej, Ireneusza Wojtyra. Duszę tych zmarłych oraz wszystkich zmarłych parafian i naszych bliskich polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków Amen. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Ks. Krzysztof Iwaniszyn

Proboszcz