Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1271388
  • c1.jpg
  • c3.jpg
  • c4.jpg
  • c5.jpg
  • c6.jpg

Dzisiaj po każdej Mszy można złożyć ofiarę do puszek na rzecz wolontariatu misyjnego salezjanów. Tym dziełem zajmuje się nasz rodak, ks. Jerzy Babiak, któremu dziękujemy za dzisiejszą posługę. Oprócz wolontariatu misyjnego ks. Jerzy jest również dyrektorem Szkoły katolickiej we Wrocławiu.

Mszę św. o godz. 10.00 odprawi bp Witalij Skomarowski z Diecezji w Łucku na Ukrainie. Będzie to Msza w intencji naszej Ojczyzny oraz Żołnierzy Wyklętych. Po Mszy złożenie kwiatów pod pomnikiem. O godz. 11.30 rozpocznie się „Bieg tropem wilczym”.

Po Sumie przez całe popołudnie Adoracja Najświętszego Sakramentu według stałego grafiku. Zachęcamy parafian do tej formy modlitwy. Po Adoracji o godz. 17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Nasza Parafia planuje zorganizować w uroczystość Bożego Ciała koncert uwielbienia Jezusa. W związku z tym potrzeba wolontariuszy, którzy pomogą w organizacji tego dzieła. Spotkanie dla tych osób odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.

Od poniedziałku do środy ks. Jerzy Babiak wraz z młodzieżą z wolontariatu misyjnego, poprowadzi Szkolne Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci i młodzieży. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej Parafii.

W czwartek po Mszy o godz. 9.00 spotkanie formacyjne dla Koła Radia Maryja, natomiast po Mszy wieczornej spotkanie dla Towarzystwa Przyjaciół WSD.

W piątek w godzinach od 10.00 do 12.00 w Domu parafialnym odbędą się „Warsztaty Wielkanocne” dla dzieci. Plastycy z Wałbrzycha pomogą dzieciom przygotować stół wielkanocny zgodnie z chrześcijańską tradycją.

W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową: rano o godz. 9.00 dla starszych oraz o godz. 16.30 dla dzieci, młodzieży i pracujących.

Również w piątek nasza Parafia włączy się w inicjatywę papieża Franciszka 24 godziny dla Pana. Dotyczy ona Adoracji Najświętszego Sakramentu przez całą dobę. Rozpoczniemy Adorację w piątek o godz. 15.00 i zakończymy w sobotę również o godz. 15.00. Adoracja będzie w kaplicy DPS i powinna przebiegać w ciszy. W zakrystii można się wpisywać na poszczególne godziny. Poza wyznaczonymi dyżurami prosimy również inne osoby o modlitwę.

Można już nabyć paschaliki Caritas w cenie 5 zł. Jest to forma pomocy potrzebującym.

Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę do Włoch. Szczegóły na stronie internetowej Parafii. Natomiast osoby zapisane do Medjugorie proszone są o wpłaty w złotówkach i dostarczenie danych.

W najbliższym czasie zostanie powołana Rada Parafialna, której skład zatwierdzi Ksiądz Biskup Ignacy Dec. Bardzo proszę, aby zgłaszać kandydatury osób, które według waszego zdania w tej Radzie powinny być. Na stoliku z gazetami będzie przez dwa tygodnie wystawiona specjalna puszka, do której proszę wrzucać kartki z nazwiskami osób, które proponujemy do Rady Parafialnej.

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby ś.p.: Iwony Bochen, Barbary Lichwa i Ireny Osipiak. Duszę tych zmarłych oraz wszystkich zmarłych parafian i naszych bliskich polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków Amen. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Ks. Krzysztof Iwaniszyn

Proboszcz

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.