Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1251063
  • 1.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

Dzisiaj po każdej Mszy można złożyć ofiarę do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad gentes.

Również dzisiaj o godz. 15.00 w Domu Parafialnym modlitwa w intencji pokoju na świecie, a o godz. 17.30 Gorzkie Żale.

W pierwszy czwartek miesiąca od 16.00 „Godzina Święta” z okazją do spowiedzi.

W pierwszy piątek miesiąca:

od godz. 7.30 do 15.00 w kaplicy Adoracja Najświętszego Sakramentu,

o godz. 9.00 Droga Krzyżowa, a następnie Msza św. z róży p. Sadowskiej w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa,

od godz. 10.00 odwiedziny chorych w domach,

od godz. 16.00 okazja do spowiedzi,

o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci, młodzieży i pracujących,

o godz. 18.00 przy kościele rozpoczęcie Drogi Krzyżowej na „Górkę” do Sanktuarium.

W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy o godz. 9.00 oraz o godz. 16.30 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.

W przyszłą niedzielę zaplanowane są następujące wydarzenia:

- o godz. 10.00 Msza św. w intencji Ojczyzny i Żołnierzy Wyklętych. Tak się składa, że tej Mszy będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Witalij Skomarowski, Biskup Diecezji w Łucku na Ukrainie. Ksiądz Biskup ma rodzinę w naszej parafii, którą pragnie odwiedzić, a tym samym będzie się modlił również z nami w intencji Żołnierzy Niezłomnych oraz naszej Ojczyzny, Miasta i Parafii. Po Mszy odbędzie się Apel Pamięci przy Pomniku Żołnierzy Wyklętych, a o godz. 11.30 przy ul. Traugutta 2 rozpocznie się „Bieg Tropem Wilczym”. Szczegóły na plakatach. Organizatorzy informują że miedzy godz. 10.00 a 12.00 będę utrudnienia w ruchu drogowym w okolicach kościoła i cmentarza.

- po Mszy o godz. 11.15 poświęcenie książeczek dzieciom pierwszokomunijnym, których zapraszamy razem z rodzicami i opiekunami

- na każdej Mszy homilię wygłosi nasz rodak ks. Jerzy Babiak, który od 5 do 7 marca wraz z młodzieżą ze szkoły salezjańskiej we Wrocławiu i wolontariuszami misyjnymi poprowadzi Rekolekcje dla dzieci i młodzieży z naszej Szkoły. Natomiast w niedzielę poprzedzającą Rekolekcje szkolne, chcą wraz z nami przeżyć tzw. „niedzielę misyjną”. Z tej okazji na ten cel będzie również można złożyć ofiarę do puszek.

- po Sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę do Włoch. Szczegóły na stronie internetowej Parafii. Na tej stronie są wszystkie dokładne zapowiedzi, ogłoszenia i relacje. Zachęcamy do odwiedzin strony oraz do czytania prasy katolickiej.

Przypominam, że zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, od niedzieli wielkanocnej nastąpi zmiana Mszy św. niedzielnych. Msze w kościele będą o godz.: 8.30, 10.00, 11.15, 12.30 i 18.00. Natomiast w dni powszednie Msze wieczorne będą przez cały rok o godz. 18.00.

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb ś.p.: Mariana Czarkowskiego. Jego duszę oraz wszystkich zmarłych parafian polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków Amen. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.