Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1173882
  • 1.a.a.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.1a.jpg
  • a.a.1.1.1.jpg
  • b.b2.jpg
  • b.jpg.b.jpg
  • bbbb.jpg
  • na_strone.jpg
  • rokducha.jpg

1. Dzisiaj przypada 26. Światowy Dzień Chorego. Podczas Mszy o godz. 18.00 udzielimy sakramentu chorych. Jeżeli jest to możliwe, to prosimy o pomoc w przywiezieniu chorych do kościoła. Przypominam, że do tego sakramentu przystępują tylko ludzie chorzy, którzy są w stanie łaski uświęcającej.

2. Również dzisiaj rozpoczyna się 51. Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Pamiętajmy w modlitwie o tej ważnej intencji.

3. Nieszpory niedzielne o godz. 17.30.

4. W każdy wtorek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym odbywają się próby chóru. Aktualnie będą przygotowywane śpiewy na Triuduum Paschalne, stąd bardzo serdecznie zapraszamy nowe osoby.

5. We wtorek o godz. 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych, w których będziemy się modlić przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej. Bezpośrednio po Mszy różaniec.

6. W środę popielcową rozpoczniemy Okres Wielkiego Postu. Przypominamy, że w tym dniu obwiązuje post ścisły. Również w środę rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne. Będą to rekolekcje z „Całunem Turyńskim”, z „Obliczem Jezusa z Manopello” oraz „Autoportretem Matki Bożej z Gaudalupe”. Po Mszy będą głoszone z tej okazji konferencję przez misjonarkę świecką Annę Krogulską. Serdecznie zachęcamy, aby ten wyjątkowy czas Wielkiego Postu rozpocząć od Rekolekcji. Podczas Rekolekcji będziemy sami spowiadać pół godziny przed Mszą św. i podczas Mszy. Natomiast spowiedź przedświąteczna z udziałem kapłanów z naszego Dekanatu, będzie 24 marca.

Plan Rekolekcji:

Środa Popielcowa:

- 7.00 – Msza św. w kaplicy

- 9.00 – Msza św. i po Mszy konferencja (od godz. 8.30 okazja do spowiedzi)

- 15.00 – Msza św. i po Mszy konferencja (od godz. 14.30 okazja do spowiedzi)

- 18.00 – Msza św. i po Mszy konferencja (od godz. 17.30 okazja do spowiedzi)

Czwartek:

- 7.00 – Msza św. w kaplicy

- 9.00 – Msza św. i po Mszy konferencja (od godz. 8.30 okazja do spowiedzi)

- 15.00 – Godzina Miłosierdzia

- 18.00 – Msza św. i po Mszy konferencja (od godz. 17.30 okazja do spowiedzi)

Piątek:

- 7.00 – Msza św. w kaplicy

- 9.00 – Msza św. i po Mszy konferencja (od godz. 8.30 okazja do spowiedzi)

- 15.00 – Droga Krzyżowa

- 17.30 – Droga Krzyżowa dla tych, którzy nie mogą być o godz. 15.00

- 18.00 – Msza św. i po Mszy konferencja (od godz. 17.30 okazja do spowiedzi)

7. Od najbliższej soboty Msze sobotnie wieczorne będą z liturgii niedzielnej. Dotyczy to tych, którzy w niedzielę nie mogą uczestniczyć w Eucharystii z powodu pracy, podróży lub innych ważnych okoliczności.

8. W przyszłą niedzielę podczas Sumy zostanie udzielony sakrament Chrztu św. Wtedy też będziemy się modlić za tych, którzy w lutym obchodzą rocznicę swojego Chrztu.

9. Proszę, aby już wpłacać pieniądze w złotówkach na pielgrzymki do Włoch i Medjugorie. Proszę również o szczegółowe dane.

10. Natomiast do 15 marca należy wpłacić całą kwotę na pielgrzymkę do Zakopanego.

11. W czwartek 22 lutego o godz. 18.00 w Sali Dobrego Pasterza spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Na spotkanie proszę przynieść książeczki. Informuję, że bierzmowanie odbędzie się 10 maja o godz. 17.00.

12. Tygodnik katolicki „Niedziela” ogłosił konkurs związany z 100 – tną rocznicą Odzyskania Niepodległości. Chodzi o napisanie tekstu modlitwy za naszą Ojczyznę. Szczegóły znajdują się w 3 numerze z 21 stycznia. Patronat objął Pan Prezydent Andrzej Duda. Zachęcamy do pisania krótkich tekstów modlitwy (100 znaków). Prace należy oddać do końca marca. Nasza Szkoła chce się włączyć w to dzieło. Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału, a prace należy składać u p. Ireny Bechan i pani Magdaleny Lichwa.

13. Trwa konkurs na „Kurczaka Wielkanocnego”. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zgłoszenie pracy przestrzennej (np. z masy solnej, modeliny, papieru, słomy, ciasta, cukru, itp.) lub plastycznej, której motywem przewodnim jest kurczaczek wielkanocny. Technika wykonania prac i format dowolny. Prace przynosimy do Szkoły do 25 marca.W ten sam dzień na stronie Parafii zostaną podane wyniki konkursu. Szczegółowe informacje na stronie internetowej.

14. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby ś.p. Henryki Roślickiej, Ryszarda Grohsa. Tych zmarłych oraz wszystkich zmarłych parafian polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków Amen. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.