Odwiedza nas 57 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1173817
  • 1.a.a.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.1a.jpg
  • a.a.1.1.1.jpg
  • b.b2.jpg
  • b.jpg.b.jpg
  • bbbb.jpg
  • na_strone.jpg
  • rokducha.jpg

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Z tej okazji po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na obiady dla dzieci z ubogich rodzin. Po Sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu według stałego planu.

Nieszpory niedzielne o godz. 17.30.

W poniedziałek przypada liturgiczne wspomnienie św. Agaty. Po Mszy św. obrzęd błogosławieństwa wody i chleba.

W każdy wtorek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym odbywają się próby chóru. Aktualnie będą przygotowywane śpiewy na Triuduum Paschalne, stąd bardzo serdecznie zapraszamy nowe osoby do naszego chóru parafialnego.

W środę modlitwa za dzieło misji w Kościele. Z tej okazji będzie również można złożyć ofiarę na tacę.

W przyszłą niedzielę przypada 26. Światowy Dzień Chorego. Podczas Mszy o godz. 18.00 udzielimy sakramentu chorych. Jeżeli jest to możliwe, to prosimy o pomoc w przywiezieniu chorych do kościoła. Przypominam, że do tego sakramentu przystępują tylko ludzie chorzy, którzy są w stanie łaski uświęcającej.

Nasza Parafia organizuje w 2018 roku pielgrzymki: w kwietniu do Włoch i w czerwcu do Medjugorie. Szczegółowy plan na stronie internetowej parafii i w gablocie. Prosimy, aby w tym tygodniu przynieść pieniądze w złotówkach oraz szczegółowe dane. Są jeszcze wolne miejsca. Prosimy jednak, aby w tym tygodniu ostatecznie się zdecydować.

Zapraszamy do odwiedzin naszej parafialnej strony internetowej, gdzie można zobaczyć wszystkie informacje i relacje.

Można już nabyć płyty DVD z nagraniem Orszaku Trzech Króli. W tym roku nagranie wzbogacone jest kamerą z drona. Cena 25 zł.

Trwa akcja „Nie bądź sknera, kup pampera” – to II edycja akcji, w której nasza parafia ma przyjemność być partnerem. Każdy może pomóc. Wystarczy paczka pampersów, chusteczek nawilżanych, czy inne środki pielęgnacyjne jako dar serca dla Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra” i Hospicjum z Lwowa. Artykuły zbieramy od 1 do 28 lutego. Można je składać w kościele do specjalnego pojemnika. Szczegóły zbiórki na plakatach oraz u p. Agnieszki Kruk – koordynatora akcji na terenie Nowej Rudy.

Jeżeli ktoś uzna za stosowne i może przekazać 1% podatku na leczenie 10 – letniej Asi, chorej na białaczkę, to bardzo proszę o pomoc. Numer KRS znajduje się na stoliku z gazetami.

Zakończyliśmy kolędę i jako wasi duszpasterze chcemy bardzo podziękować za dar wspólnej modlitwy, za życzliwe przyjęcie, miłą atmosferę, szczere rozmowy oraz za gościnę i ofiary.

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby ś.p. Jolanty Łapuszek, Czesławy Jęczała i Mirosława Łupińskiego. Tych zmarłych oraz wszystkich zmarłych parafian polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków Amen. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Dziękuję za życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i dar modlitwy. Niech Bóg błogosławi naszej parafii i miastu.

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.