• b.jpg.jpgb.jpg
  • c1.jpg
  • rok.jpg
  • rokduch.j.b.jpg
  1. Dzisiaj o godz. 16.00 spotkanie noworoczno – opłatkowe dla wszystkich wspólnot duszpasterskich naszej parafii na które serdecznie zapraszamy.
  1. Nieszpory niedzielne dzisiaj o godz. 17.30.
  1. Od jutra Msza wieczorna w dni powszednie o godz. 17.00.
  1. W pierwszy czwartek miesiąca lutego od 16.00 „Godzina Święta” z okazją do spowiedzi.
  1. W piątek przypada święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę, połączony z obrzędem poświęcenia świec. Msza o godz. 8.00 z róży pani Kozińskiej. Podczas Mszy o godz. 18.00 poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy dzieci z rodzicami i opiekunami. Tradycyjnie w tym dniu ofiary składane na tacę będą przeznaczone na zakony klauzurowe.
  1. W piątek przypada również pierwszy piątek miesiąca:

- od godz. 7.30 do 15.00 w kaplicy Adoracja Najświętszego Sakramentu,

- od godz. 10.00 odwiedziny chorych w domach,

- od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

1. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi z róży pani Sadowskiej. Po Mszy o godz. 9.00 oraz o godz. 16.30 różaniec wynagradzający.
  1. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na obiady dla dzieci z ubogich rodzin, a po Sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  1. Nasza Parafia organizuje w 2018 roku pielgrzymki: w kwietniu do Włoch i w czerwcu do Medjugorie. Są jeszcze wolne miejsca. Bliższe informację u ks. Proboszcza.
  2. Zapraszamy do odwiedzin naszej parafialnej strony internetowej, gdzie można zobaczyć wszystkie informacje i relacje.
  3. Można już nabyć płyty DVD z nagraniem Orszaku Trzech Króli. W tym roku nagranie wzbogacone jest kamerą z drona. Cena 25 zł.
  4. Informuję, że w ubiegłą niedzielę z ofiar do puszek na pomoc rodzinom, które ucierpiały w wyniku pożaru było 2853 zł. Dziękuję za te ofiary, które już przekazałem tym rodzinom.
  5. Zakończył się Obóz zimowy w Bieszczadach. Bardzo dziękuję za zorganizowanie wolontariat i pomoc ks. Marcinowi, ks. Michałowi, pani Małgorzacie Malach – Barańcow, pani Jadwidze Kozakowskiej, pani Beacie Szałęga, państwu Bożenie i Arturowi Wojtyra oraz pani Krystynie Kownackiej i pani Annie Bator. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy poświęcili swój czas podczas ferii dla dzieci i młodzieży.

P L A N   K O L Ę D Y

- poniedziałek, 29 stycznia:

Od godz. 14.00 – W. Polskiego 24: klatki 2 i 3.  Natomiast w klatce 1 od godz. 17.30, podobnie jak w ubiegłym roku, po kolędzie odwiedzi rodziny Ksiądz Biskup Ignacy Dec. W tym dniu wieczorem Ksiądz Biskup oprawi kolędę również na plebanii.

Również w poniedziałek wyjątkowo od godz. 12.00 – kolęda na XXX lecia 13: kl. 1,2,3,4,5 oraz Wojska Polskiego 8.

- wtorek, 30 stycznia:

Od godz. 14.00 – oś. XXX – lecia 13: kl. 6,7,8,9,10 oraz W. Polskiego 9

- środa, 31 stycznia:

Od godz. 14.00 – oś. XXX – lecia 14: kl. 1,2,3,4,5 oraz W. Polskiego 10

- czwartek, 1 lutego

Od godz. 14.00 – oś. XXX – lecia 14: kl. 6,7,8,9,10 oraz W. Polskiego 11

- piątek, 2 lutego

Od godz. 14.00 – Wojska Polskiego 12 i 13

- sobota, 3 lutego

Od godz. 10.00 – kolęda dodatkowa dla tych rodzin, które nie mogły uczestniczyć w kolędzie w wyznaczonym terminie. Zapisy w zakrystii do piątku.

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby ś.p. Jerzego Janczaka, Władysława Michalika, Zdzisławy Łuczak, Bożeny Banowskiej. Tych zmarłych oraz wszystkich zmarłych parafian polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków Amen. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Dziękuję za życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Niech Bóg błogosławi naszej parafii i miastu.