• a.baner.jpg
  • baner.jpg.jpg
  • bbbb.jpg
  • bjpg.1jpgb.jpg
  1. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Diecezjalną Poradnię Rodzinną w Świdnicy.
  1. Po Mszy o godz. 11.15 prezentacja gwiazd kolędniczych w ramach rozstrzygniętego konkursu na najładniejszą gwiazdę.
  1. O godz. 17.30 nabożeństwo dziękczynno – błagalne z okazji kończącego się starego roku i rozpoczynającego nowego roku. Po nabożeństwie będzie również Msza św. wieczorna o godz. 18.00.
  1. Dzisiaj w nocy o godz. 23.00 w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszej Parafii z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej w nowym roku 2018.
  1. W poniedziałek uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Msze św. będą odprawione tak, jak w każdą niedzielę.
  1. We wtorek i środę ze względu na Kolędę nie będzie Mszy o godz. 17.00.
  1. W środę modlitwą i ofiarami będziemy wspierać dzieło misji w Kościele.
  1. W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 16.00 Godzina Święta z okazją do spowiedzi i o godz. 17.00 Msza wieczorna. W tym dniu ofiary na tacę będą przeznaczone na Seminarium.
  1. W pierwszy piątek miesiąca:

- od godz. 10.00 odwiedziny chorych w domach,

- od godz. 16.00 okazja do spowiedzi,

- o godz. 17.00 Msza św. wieczorna,

- ze względu na kolędę nie będzie wyjątkowo Adoracji w kaplicy i Drogi Krzyżowej do Sanktuarium na Górce.

10. W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. w porządku niedzielnym z obrzędem poświęcenia wody, kadzidła i kredy.

11. Również w sobotę odbędzie się w naszej Parafii Orszak Trzech Króli:

- zbiórka pod pomnikiem „Górnika” o godz. 11.00. Wtedy zostaną wręczone peleryny, korony, śpiewniki i naklejki,

- o godz. 11.15 – rozpoczęcie Orszaku, powitanie gości, rozwiązanie konkursów: najciekawsze rodzinne przebranie, prezentacja gwiazdy kolędniczej, która wygrała w konkursie, wybór króla i jego największy dwór charakteryzowany w kolorach. Prosimy, aby nasi parafianie przygotowali stroje czerwonego koloru (ubrania, szaliki, chusty, czapki, balony, itp.),

- godz. – godz. 11.45 – start Orszaku: scena I – Pole Pasterzy, scena II – Dwór Heroda, scena III – Szopka,

- godz. 12.30 Msza Święta na zakończenie Orszaku,

- po Mszy św. w Domu Parafialnym słodki poczęstunek dla dzieci oraz gości,

- Szczegóły na stronie internetowej i na plakatach.

12. W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca:

- po każdej Mszy zbiórka do puszek na obiady dla dzieci z ubogich rodzin,

- Msza o godz. 9.00 z róży pana Kowalczuka,

- po Mszy o godz. 11.15 rozesłanie  Kolędników Misyjnych, czyli dzieci z naszej wspólnoty, które w ten sposób zbierając ofiary u rodzin naszej parafii, przeznaczą je na pomoc dzieciom w Syrii i Libanie,

- po Sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu,

- na każdej Mszy będzie sprawozdanie ks. Proboszcza z okazji zakończonego roku 2017 i nowego roku pańskiego 2018.

13. Informujemy, że w niedzielę 14 stycznia po Mszy wieczornej w kościele odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru parafialnego. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

14. Nasza Parafia organizuję w 2018 roku pielgrzymki: w kwietniu do Włoch i w czerwcu do Medjugorie. Bliższe informację u ks. Proboszcza.

15. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: ś.p. Krystyny Kaźmierczak i Stanisława Ziemskiego. Tych zmarłych oraz wszystkich zmarłych parafian polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków Amen. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

PLAN KOLĘDY W TYM TYGODNIU:

- wtorek, 2 stycznia:

Od godz. 14.00 – Ugory, ul. Słupiecka (od Orlenu) i Debry

- środa, 3 stycznia:

Od godz. 14.00 – ul. Kłodzka: 2 – 12 – 15 – 25, Połoniny, ul. Zielna (od Góry W. Świętych oraz ul. Waryńskiego i Sienkiewicza

- czwartek, 4 stycznia:

Od godz. 14.00 – Węglowa Wola oraz ul. Kasztanowa, Piwna, Górka, Konopnickiej, Wyspiańskiego, Witosa, Chopina

- piątek, 5 stycznia:

Od godz. 14.00 – W. Polskiego 1: kl. 1, 2, 3, 4 oraz ul. Kwiatkowskiego (numery nieparzyste), Moniuszki, Słowackiego.