• azmartwychwstanie_1.jpg
  • komunia2.jpg
  • parafiada_2018BANER.jpg
  • sw_st_kostka2.jpg
  1. Dzieci i młodzież zaangażowani w grupy duszpasterskie do południa prowadzą Kiermasz Świąteczny. Dobrowolne ofiary będą przeznaczone na działalność tych wspólnot.
  1. Dzisiaj ze względu na Wigilię nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Kolację wigilijną rozpocznijmy od przeczytania fragmentu Pisma Świętego o Narodzeniu Pana Jezusa i od wspólnej modlitwy. Niech to będzie wyjątkowy wieczór przeżyty w duchu wiary i pięknej świątecznej tradycji. Zatroszczmy się, aby tego wieczoru nie było ludzi samotnych i głodnych. W nocy zapraszamy na uroczystą Pasterkę, w kaplicy DPS o godz. 22.00 oraz       w kościele o północy.
  1. W poniedziałek uroczystość Narodzenia Pańskiego – pierwszy dzień Świąt. Msze św. będą odprawione w następującym porządku, a więc o godz. 9.00, 10.00, 11.15, 12.30, 18.00. Nie będzie Mszy o godz. 8.00, a w kaplicy DPS Msza św. wyjątkowo  o godz. 10.00.
  1. We wtorek przypada święto św. Szczepana, pierwszego męczennika – drugi dzień Świąt. Porządek Mszy św.: o godz. 7.00 w kaplicy oraz w kościele o godz.: 8.00, 9.00, 10.00, 11.15, 12.30 i 18.00. Taca będzie przeznaczona na Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu oraz na WSD Diecezji Świdnickiej.
  1. W środę podczas Mszy o godz. 7.00, 9.00 i 17.00 obrzęd poświęcenia wina z okazji święta św. Jana Apostoła.
  1. Od czwartku, ze względu na Kolędę, nie będzie Mszy wieczornych w dni powszednie. Tak będzie przez cały miesiąc.
  1. W przyszłą niedzielę 31 grudnia będziemy przeżywać święto św. Rodziny. To dobra okazja do modlitwy za rodziny naszej Parafii. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Poradnię Rodzinną w Świdnicy. W tym dniu po Mszy o godz. 11.15 rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą gwiazdę kolędniczą. Natomiast wieczorem o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno – błagalne z okazji kończącego się roku i rozpoczynającego nowego roku. W nocy o godz. 23.00 w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszej Parafii z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej w nowym roku 2018.
  1. Informujemy, że 6 stycznia 2018 roku, odbędzie się tradycyjnie w naszej Parafii Orszak Trzech Króli. Obecnie trwa organizacja, a szczegóły są na stronie internetowej Parafii. Jednocześnie prosimy, aby parafianie również przygotowali się do tego wydarzenia. Najpierw prosimy o modlitwę w tej intencji oraz przygotowanie zewnętrzne. Polega ono na dobraniu czerwonego koloru (ubrania, szaliki, chusty, czapki, balony, itp.).
  1. Natomiast 7 stycznia przejdą po naszej parafii Kolędnicy Misyjni, czyli dzieci z naszej wspólnoty, które w ten sposób zbierając ofiary, przeznaczą je na pomoc dzieciom w Syrii i Libanie.
  2. Nasza Parafia organizuję w 2018 roku pielgrzymki: w kwietniu do Włoch i w czerwcu do Medjugorie. Bliższe informację u ks. Proboszcza.
  3. Wyrażam wdzięczność osobom, które rozniosły opłatki oraz parafianom za złożone z tej okazji ofiary na potrzeby naszej Parafii. Będą one przeznaczone na modernizację kotłowni na plebanii. Ponadto informuję, że w minionym tygodniu zakupiłem wszystkie nowe okna do Domu Parafialnego, gdzie grupy duszpasterskie mają spotkania formacyjne oraz do sali Dobrego Pasterza. Dlatego tym bardziej dziękuję za ofiary.
  4. Bardzo dziękuję za złożone produkty żywnościowe, dzięki którym rozdaliśmy paczki świąteczne dla potrzebujących osób.
  5. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: ś.p. Romany Kulpińskiej, Haliny Czoch i Macieja Piszczeckiego. Tych zmarłych oraz wszystkich zmarłych parafian polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków Amen. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

PLAN KOLĘDY W TYM TYGODNIU:

- Czwartek, 28 grudnia:

Od godz. 10.00 – Zagórze Stare, ul. Widokowa, Wrzosowa, Radkowska: numery parzyste          od 110 do 42 i numery nieparzyste od 105 do 47

- Piątek, 29 grudnia:

Od godz. 10.00 – ul. Parkowa, Szkolna, Kwiatowa, Radkowska: numery parzyste od 40 do 6                i numery nieparzyste od 41 do 1

- Sobota, 30 grudnia:

Od godz. 10.00 – ul. Kłodzka: od 1 do 13, Wiejska oraz Zielonka i Zagórze Nowe