• a.baner.jpg
  • baner.jpg.jpg
  • bbbb.jpg
  • bjpg.1jpgb.jpg

1.    Dzisiaj w naszej Parafii rozpoczynamy REKEOLEKCJE ADWENTOWE, którym będzie przewodniczył O. Witold Radowski, Redemptorysta z Tuchowa. Zachęcamy bardzo serdecznie do wzięcia udziału w Rekolekcjach, które są czasem łaski. Dzisiaj nauki rekolekcyjne podczas każdej Mszy św. Dodatkowo dzisiaj zapraszamy na godz. 17.30 do kościoła na różaniec w intencji naszej wspólnoty Parafialnej.

2.    Również dzisiaj po każdej Mszy św. można złożyć ofiarę do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

3.    W poniedziałek nauki rekolekcyjne podczas Mszy o godz. 9.00, 17.00: roraty dla dzieci oraz o godz. 18.00. W poniedziałek o godz. 19.00 konferencja dla młodzieży. Szczególnie zapraszamy młodzież klas VII, a także II i II Gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania oraz starszych.

4.    We wtorek nauki rekolekcyjne podczas Mszy o godz. 9.00, 17.00: roraty dla dzieci oraz o godz. 18.00. We wtorek o godz. 19.00 konferencja dla rodziców.

5.    W środę na zakończenie Rekolekcji nauki rekolekcyjne podczas Mszy o godz. 9.00, 17.00: roraty dla dzieci oraz o godz. 18.00. Msza o godz. 18.00 w intencjach zbiorowych do Matki Bożej Fatimskiej, a po Mszy różaniec.

6.    W środę będzie spowiedź rekolekcyjna: od godz. 8.00 do 9.00 oraz od godz. 16.30 do 18.00.

7.    W środę kancelaria nieczynna ze względu na spowiedź.

8.    W czwartek różaniec za prześladowanych chrześcijan oraz taca, która będzie przeznaczona jako pomoc Kościołowi w potrzebie.

9.    W czwartek o godz. 19.00 zapraszamy do  Domu Parafialnego kandydatów do bierzmowania, ich rodziców, opiekunów, bliskich na wigilię. Bardzo prosimy, aby każdy zatroszczył się o stół i na spotkanie przyniósł coś swojego.

10.    Do piątku trwa zbiórka darów żywnościowych na Święta dla ubogich Rodzin naszej Parafii.

11.    Również w piątek w Domu Parafialnym odbędą się warsztaty przedświąteczne: jak zrobić gwiazdę kolędniczą i jak podtrzymywać tradycję kolędowania?

12.    W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.15, poświęcimy figurki dzieciątka Jezus. W ten sposób będziemy się łączyć duchowo z Ojcem św. Franciszkiem, który będzie w tym czasie święcił włoskim dzieciom figurki Jezusa. Dzieci słupieckie po poświęceniu położą te figurki na sianku na wigilijnym stole. Obrzęd ten ma przypomnieć dzieciom, że za 6 miesięcy przyjdzie do ich serc żywy Pan Jezus. Figurki dzieci otrzymają na katechezie. Prosimy dzieci o zajęcie pierwszych ławek w kościele.

13.    Również w przyszłą niedzielę oraz następną, dzieci i młodzież ze wspólnot duszpasterskich: ERM, LSO, KSM, przygotują „Jarmark Świąteczny”. Dobrowolne ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na potrzeby formacyjne tych wspólnot.

14.    Paczki z numerem Aniołka z Drzewka Dobroci można przynosić na plebanię do 18 grudnia. Rozdanie paczek odbędzie się 23 grudnia w Domu Parafialnym od godz. 10.00 do 12.00

15.    Trwa konkurs na najładniejszą gwiazdę kolędniczą. Prace należy składać w Szkole Podstawowej nr 7 do 22 grudnia. Rozstrzygnięcie 31 grudnia po Mszy o godz. 11.15.

16.    W sklepiku i przed kościołem są świece Caritas, jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom oraz opłatki.

17.    Już wkrótce dzieci i młodzież wyjadą na obóz zimowy w Bieszczadach. W związku z tym należy u ks. Marcina i u pani pedagog odebrać karty kwalifikacyjne. Prosimy rodziców lub opiekunów o dostarczenie w terminie do 21 grudnia wypełnionych kart z aktualnymi badaniami dzieci. Przypominamy się, że podczas obozu dzieci jeden dzień spędzą za granicą, na Węgrzech, stąd potrzebny jest aktualny dowód osobisty. Spotkanie dla rodziców dzieci wyjeżdżających na zimowisko odbędzie się 21 grudnia o godzinie 18.00. Do tego czasu prosimy o uregulowanie całości opłaty za obóz.

18.    Osoby wybierające się na pielgrzymkę do Zakopanego na wiosnę proszone są o wpłacenie do końca roku zaliczki. Brak zaliczki będzie potraktowany jak rezygnacja.

19.    Dziękuję za wszelką życzliwość oraz złożone ofiary na potrzeby Parafii.

20.    W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: ś.p. Józefa Kuczaj, Krystyny Woch, Juliana Niemiec. Tych zmarłych oraz wszystkich zmarłych parafian polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków Amen. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.