Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1083663
 • a.baner.jpg
 • a.pdf.jpg
 • b.jpg.b.jpg
 • b.jpg.jpg
 • b.jpg1.jpg
 • b.jpg1.jpg.2.jpg
 • b.jpgc.jpg
 • baner.jpg
 • baner.jpg.jpg
 • bbbb.jpg
 • biui.jpg
 • bjpg.1jpgb.jpg
 • na_strone.jpg
 • rokducha.jpg

1.Dzisiaj podczas Mszy św. wystąpią uczniowie z naszej szkoły w ramach konkursu „Plejada Świętych”. Dzisiaj również o godz. 14.00 Msza św. w Sanktuarium, a o godz. 17.30  w kościele parafialnym  modlitwa wypominkowa za zmarłych.
2.W poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie Bractwa św. Józefa.
3.W środę przypada liturgiczne wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Z tej okazji serdeczne dziękujmy za posługę muzyczną panu organiście, chórowi parafialnemu oraz scholii młodzieżowej i dziecięcej.
4.W środę po Mszy wieczornej nabożeństwo do św. Rity z obrzędem poświęcenia róż.
5.W tym tygodniu będziemy przeżywać Triduum Odpustowe ku czci św. Katarzyny:
I – w piątek o godz. 17.00 uroczysta Msza św. o błogosławieństwo Boże w wychowaniu dzieci i młodzieży. Zapraszamy serdecznie do modlitwy dzieci i młodzież, kandydatów do bierzmowania oraz rodziców, nauczycieli, wychowawców i katechetów oraz wszystkich, którym leży na sercu dzieło wychowania. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Prałat Marek Korgul, Wikariusz Biskupi ds. Katechezy.
II – w sobotę o godz. 17.00 – główna Suma Odpustowa z udziałem księży z dekanatu pod przewodnictwem ks. Prałata Marka Babuśki, kustosza Bazyliki Strzegomskiej.
III – w przyszłą niedzielę, w uroczystość Chrystusa Króla, podczas Mszy świętych homilię wygłosi ks. Krzysztof Herbut z Piskorzowa. Dokona również aktu zawierzenia naszej Parafii Chrystusowi Królowi Wszechświata. W tym dniu podczas Mszy o godz. 12.30 będziemy się również modlić za ks. Prałata Jerzego Czernala z okazji urodzin. Już dzisiaj z tej okazji dostojnemu jubilatowi składamy serdeczne życzenia.
6.W sobotę o godz. 15.00 w sali Dobrego Pasterza „Różaniec Medjugorski” w intencji pokoju na świecie.
7.Również w sobotę o godz. 17.00 podczas Sumy Odpustowej będziemy polecać Bożemu Miłosierdziu zmarłych w listopadzie w ciągu ostatnich 10 lat oraz zmarłych parafian i zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.
8.W przyszłą niedzielę Chrystusa Króla zgodnie z poleceniem Kurii Biskupiej taca przeznaczona będzie na budowę nowych kościołów w Diecezji.
9.W Przyszłą niedzielę o godz. 10.00 Msza św. za zmarłych z Róży pani Zielińskiej.
10.Nasza Parafia organizuje wyjazd na spotkanie młodych w duchu Taize, które odbędzie na przełomie roku w Bazylei. Bliższe informacje u ks. Jacka i na stronie internetowej.
11.Ponawiamy prośbę o internetowe „Głosowanie na Wielbłąda” w ramach przygotowania do Orszaku Trzech Króli. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej parafii.
12.Prosimy o dokonanie wpłaty u ks. Marcina pierwszej raty na pielgrzymkę do Zakopanego, która zaplanowana jest na wiosnę.
13.Są już do nabycia świece Caritas, jak wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Tradycyjnie zachęcamy również dzieci pierwszokomunijne o nabycie tych świec, które są symbolem pomocy dzieciom z ubogich rodzin. Przypominają również o Adwencie, który jest czasem oczekiwania na powtórne przyjście Pana oraz symbolizują to wyjątkowe oczekiwanie na spotkanie z Panem Jezusem w maju podczas Pierwszej Komunii św.
14.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
15.Serdecznie dziękuję za złożone ofiary na potrzeby Parafii, w tym na nowy ekran oraz za wszelką życzliwość.
16.Informujemy, że w piątek zmarła pani Maria Leżańska z DPS – u, która przez wiele lat opiekowała się kaplicą Matki Bożej Anielskiej. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.00 w Bożkowie. Organizujemy wyjazd, aby przez nasz udział w pogrzebie podziękować pani Marysi za pokorną posługę w kaplicy. Zapisy w zakrystii.
ś. p. + Marię Leżańską i zmarłych, których pogrzeby odbyły się w tym tygodniu, czyli ś.p. Jerzego Wąsiołek, Helenę Janduła, Jana Filipiec, Franciszka Wydra oraz zmarłych, których imiona zostały wypisane na kartkach wypominkowych, polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świecie na wieki wieków Amen. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen. 

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.