Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1083637
 • a.baner.jpg
 • a.pdf.jpg
 • b.jpg.b.jpg
 • b.jpg.jpg
 • b.jpg1.jpg
 • b.jpg1.jpg.2.jpg
 • b.jpgc.jpg
 • baner.jpg
 • baner.jpg.jpg
 • bbbb.jpg
 • biui.jpg
 • bjpg.1jpgb.jpg
 • na_strone.jpg
 • rokducha.jpg


1.Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca: - po każdej Mszy św. można złożyć ofiarę do puszek na obiady dla dzieci z ubogich rodzin,
- po Sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu według stałego grafiku,
- o godz. 14.00 Msza św. w Sanktuarium, - o godz. 17.30 modlitwa wypominkowa za zmarłych.
2.W czwartek odbędzie się szkolny konkurs „Plejady Świętych”. Jest to piękna inicjatywa, która pozwala dzieciom i młodzieży szukać wzorców w życiu świętych. Konkurs wyłoni finalistów, którzy wezmą udział w konkursie Diecezjalnym, który odbędzie się 17 listopada w Ząbkowicach Śląskich. Natomiast od dzisiaj do 20 listopada potrwa konkurs plastyczny dla przedszkolaków i dzieci ze Szkoły Podstawowej pt. „Każdy świętym może być”. 3.W piątek o godz. 18.00 do Domu Parafialnego zapraszamy na „Wieczór z piosenką patriotyczną”. Będzie to program słowno – muzyczny przygotowany przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 wraz z nauczycielami: panią Magdaleną Lichwą i panią Jadwigą Kozakowską.
4.W sobotę przypada Święto Niepodległości. Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 9.00. Zapraszamy młodzież i delegacje z naszych Szkół ze sztandarami oraz Górników i inne Organizacje ze swoimi sztandarami. Po Mszy nastąpi uroczyste złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy pomniku Żołnierzy Wyklętych. Natomiast o godz. 15.00 w kaplicy DPS koronka do Bożego Miłosierdzia oraz cztery części różańca w intencji Ojczyzny. Zapraszamy do modlitwy i wzięcia udziału w tej uroczystości.
5.Również w sobotę przypada wspomnienie św. Marcina z Tours, który jest także patronem naszego ks. Marcina. Już dzisiaj ks. Marcinowi składamy serdeczne życzenia imieninowe i zapraszamy do modlitwy w intencji solenizanta. Jedna z intencji Mszalnych w sobotę o godz. 9.00 będzie również za ks. Marcina. Natomiast uroczysta Msza św. imieninowa zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 11.15, na którą serdecznie zapraszamy. Będzie do okazja do wyrażenia wdzięczności i życzeń, a przede wszystkim do modlitwy za ks. Marcina.
6.W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 10.00 z róży pani Lenarczyk.
7.W przyszłą niedzielę przypada IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”. Tego dnia będziemy wspierać naszych Braci i Siostry prześladowanych z powodu wiary w Chrystusa naszą modlitwą oraz składanymi do puszek ofiarami.
8.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.