Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1083708
 • a.baner.jpg
 • a.pdf.jpg
 • b.jpg.b.jpg
 • b.jpg.jpg
 • b.jpg1.jpg
 • b.jpg1.jpg.2.jpg
 • b.jpgc.jpg
 • baner.jpg
 • baner.jpg.jpg
 • bbbb.jpg
 • biui.jpg
 • bjpg.1jpgb.jpg
 • na_strone.jpg
 • rokducha.jpg

1. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, ks. bp Ignacy Dec ogłosił dzisiejszą niedzielę dniem modlitwy i zbiórki do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Meksyku. Dzisiaj również w całej Polsce odbywa się liczenie wiernych obecnych na niedzielnej Eucharystii i przystępujących do komunii św.
2.W poniedziałek przypada uroczystość św. Jadwigi Śląskiej. W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 17.00 będziemy dziękować Panu Bogu za dar św. Jana Pawła II, w 39 rocznicę wyboru na stolicę św. Piotra.
3.W wtorek przypada liturgiczne wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, który jest patronem Księdza Biskupa Ignacego Deca. Prosimy w tym dniu szczególnie o dar modlitwy dla naszego Biskupa.
4.We wtorek w Szkole finał konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II.
5.W środę w liturgii będziemy obchodzić święto św. Łukasza Ewangelisty. Modlitwą otoczmy pracowników służby zdrowia i tych, którzy opiekują się chorymi.
6.W środę w Szkole finał konkursu plastycznego o św. Janie Pawle II.
7.W czwartek liturgiczne wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Bractwa św. Józefa.
8.W czwartek w Szkole odbędą się warsztaty grawerki na szkle.
9.Również w czwartek o godz. 15.00 różaniec przy kapliczce na ul. Kasztanowej. 10.W piątek przypada wspomnienie św. Jana Kantego.
11.W sobotę wspomnienie bł. Jakuba Strzemię.
12.W sobotę o godz. 11.00 w naszym Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej spotkanie dla dzieci z ERM – u. Zapraszamy również ministrantów oraz dzieci, które nie należą do grup parafialnych. W tym dniu odbędzie się także turniej w siatkówkę dla KSM – u.
13.W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Tydzień Misyjny, w którym będziemy się modlić za misjonarzy prosząc dla nich o potrzebne łaski oraz o nowe powołania, aby ewangelia dotarła do wszystkich ludów i narodów. Z tej okazji za tydzień dobrowolna zbiórka do puszek na Papieskie Dzieła Misyjne. Natomiast na zakończenie tygodnia misyjnego, tj. 29 października będziemy gościć w naszej parafii osoby z Salwatoriańskiego Ośrodka Misyjnego.
14. Za tydzień w niedzielę po Mszy wieczornej nabożeństwo do św. Rity.
15.Zapraszamy na różaniec: rano po Mszy o godz. 9.00 i po południu o godz. 16.30, na który szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież oraz pracujących. Natomiast w niedziele różaniec o godz. 17.30.
16.Bardzo zachęcamy dzieci i młodzież o włączenie się do wspólnot: LSO, KSM, ERM, Wolontariatu Młodzieży oraz Scholi. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii. Zapraszamy również dorosłych do wspólnot parafialnych: Odnowy w Duchu Świętym, Wspólnoty modlitewnej „Zawierzenie”, TPWSD, Kręgu Biblijnego, Żywego Różańca, Grupy La Pieta, Nieustającego Różańca, Rodziny Radia Maryja, Bractwa św. Józefa. Wspólnoty duszpasterskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych są dobrą okazją do wzrastania w wierze i przeżywania formacji.
17.Na stoliku z gazetami wyłożone są kartki wypominkowe. Prosimy o czytelne wypisywanie kartek, najlepiej drukowanymi literami.
18.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.