Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1083658
 • a.baner.jpg
 • a.pdf.jpg
 • b.jpg.b.jpg
 • b.jpg.jpg
 • b.jpg1.jpg
 • b.jpg1.jpg.2.jpg
 • b.jpgc.jpg
 • baner.jpg
 • baner.jpg.jpg
 • bbbb.jpg
 • biui.jpg
 • bjpg.1jpgb.jpg
 • na_strone.jpg
 • rokducha.jpg

1.Dzisiaj przypada XVII Dzień Papieski. Zgodnie z zapowiedzią po każdej Mszy zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która jest żywym pomnikiem Jana Pawła II i wspiera młodzież z niezamożnych rodzin w nauce i studiach.
2.Z okazji Dnia Papieskiego dzisiaj o godz. 19.00 w kaplicy DPS młodzież z KSM oraz nasz Chór parafialny zapraszają na koncert dla św. Jana Pawła.
3.W tym tygodniu w Szkołach rozpocznie się konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II.
4.Przez cały miesiąc październik zapraszamy serdecznie na różaniec: rano po Mszy  o godz. 9.00 i po południu o godz. 16.30, na który szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież oraz pracujących. Natomiast w niedziele różaniec o godz. 17.30.
5.W poniedziałek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym katecheza dla rodziców i chrzestnych bezpośrednio przygotowująca do sakramentu chrztu św., który będzie udzielony  w październiku.
6.W środę w naszej Parafii przypada Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się po Mszy o godz. 9.00 i potrwa cały dzień. Zachęcamy Parafian do modlitwy, a Róże Żywego Różańca i grupy parafialne prosimy o godzinne dyżury według następującego porządku:
-od godz. 10.00 – róże pani Sadowskiej, pani Marzec i pana Kowalczuka, Rodzina Radia Maryja
- od godz. 11.00 – roże pani Drążek, pani Dereń i pana Aniszewskiego, TPWSD
- od godz. 12.00 – róże pani Chmielewskiej i Rucińskiej, Nieustający Różaniec
- od godz. 13.00 – roże pani Kozińskiej i Lenarczyk, Krąg Biblijny
- od godz. 14.00 – róże pani Józefów i Zielińskiej, Wspólnota modlitewna „Zawierzenie”
- od godz. 15.00 – róże pani Kiśluk i Mońko, Odnowa w Duchu Świętym,
- od godz. 16.00 – ERM, KSM, LSO Wolontariat Młodzieży, Bractwo św. Józefa
7.W piątek zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie: o godz. 16.30 różaniec oraz  o godz. 17.00 Msza św. i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
8.W sobotę podczas Mszy o godz. 9.00 będziemy przyzywać wstawiennictwa Matki Bożej Słupieckiej. Różaniec po Mszy będzie połączony z nabożeństwem do Pani Słupieckiej.  W sobotę także modlitwą i ofiarą można wspomóc prześladowanych chrześcijan w ramach międzynarodowej organizacji „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.
9.W sobotę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji składamy serdeczne życzenia  z darem modlitwy wszystkim nauczycielom, wychowawcom, pedagogom, katechetom  i pracownikom Oświaty.
10.W sobotę w Ząbkowicach odbędą się Rekolekcje Diecezjalne dla młodzieży. Trwają zapisy u katechetów w Szkołach. Można również zapisać się w zakrystii. 11.W niedzielę do Ząbkowic na Rekolekcje zaproszeni są dorośli. Zapisy i szczegółowe informacje na stronie internetowej Diecezji. Rekolekcje Diecezjalne w tym roku poprowadzą ks. Artur Godnarski i Jose Prado Flores z Meksyku.
12.W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, ks. bp Ignacy Dec ogłosił przyszłą niedzielę 15 października, dniem modlitwy i zbiórki do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Meksyku.
13.Na stoliku z gazetami wyłożone są już kartki wypominkowe. Prosimy o czytelne wypisywanie kartek, najlepiej drukowanymi literami.
14.W minionym tygodniu zakupiono 25 nowych krzeseł do prezbiterium kościoła i kaplicy cmentarnej. Należą się serdeczne słowa wdzięczności za modlitwę i ofiary. 
15.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

 

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.