Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1083642
 • a.baner.jpg
 • a.pdf.jpg
 • b.jpg.b.jpg
 • b.jpg.jpg
 • b.jpg1.jpg
 • b.jpg1.jpg.2.jpg
 • b.jpgc.jpg
 • baner.jpg
 • baner.jpg.jpg
 • bbbb.jpg
 • biui.jpg
 • bjpg.1jpgb.jpg
 • na_strone.jpg
 • rokducha.jpg


1.Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca października:
- po każdej Mszy można złożyć ofiarę do puszek na obiady dla dzieci z ubogich rodzin,
- po Sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu według stałego grafiku,
- o godz. 17.30 pierwsze nabożeństwo różańcowe
- o godz. 15.00 na Rynku w Nowej Rudzie odbędzie się rekonstrukcja Powstania Warszawskiego
2.Przy bocznym wyjściu z kościoła można podpisać się pod obywatelskim  projektem „Zatrzymaj Aborcję”. Tym samym prosi się o pomoc w ratowaniu przed zbrodnią aborcji nienarodzonych dzieci podejrzanych o niepełnosprawność lub chorobę. Ta inicjatywa ma na celu eliminację z polskiego prawa punktu zezwalającego na zabijanie dzieci z przyczyn eugenicznych. Aby Sejm rozpatrzył projekt, należy zebrać pod nim minimum 100 tysięcy podpisów, a do skutecznego uchwalenia prawa potrzeba ich jednak o wiele więcej. Komitet tej inicjatywy ma pełne poparcie Konferencji Episkopatu Polski oraz naszego Biskupa. Przypominamy, że przy podpisach należy mieć ze sobą dowód osobisty.
3.Od jutra Msze św. wieczorne będą sprawowane od poniedziałku do soboty o godz. 17.00.
4.Przez cały miesiąc październik zapraszamy serdecznie na różaniec: rano po Mszy o godz. 9.00 i po południu o godz. 16.30, na który szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież oraz pracujących. Natomiast w niedziele o godz. 17.30.
5.W środę modlitwą i ofiarą możemy wesprzeć dzieło Misji w Kościele.
6.W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 15.30 Godzina Święta oraz okazja do spowiedzi. Ofiary w tym dniu składane na tacę będą przeznaczone na WSD Diecezji Świdnickiej.  Towarzystwo Przyjaciół WSD w tym dniu udaję się na modlitwę w intencji powołań   do Katedry w Świdnicy. Wyjazd o godz. 16.00 spod kościoła. Mogą jechać również osoby z innych grup. Zapisy w zakrystii. Koszt 30 zł.
7.W pierwszy piątek miesiąca:
- w kaplicy Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 15.00,
- odwiedziny chorych od godz. 10.00,
- okazja do spowiedzi od godz. 16.00,
Szczególnie zachęcamy do spowiedzi i komunii św. w pierwsze piątki miesiąca. Zapraszamy starszych oraz dzieci i młodzież. Kościół widzi w nabożeństwie do Serca Jezusowego znak miłości Boga ku ludziom. Chce także rozbudzić w sercach ludzkich wzajemną miłość ku Bogu poprzez to nabożeństwo. Nadto sam Chrystus nadał temu nabożeństwu wybitnie kierunek ekspiacyjny: ma nas ono uwrażliwiać na grzech, mobilizować w imię miłości Chrystusa do walki z nim oraz do wynagradzania za tych, którzy najwięcej ranią Boże Serce.
- w piątek o godz. 17.45 przy kościele rozpoczęcie Drogi Krzyżowej na Górkę.
8. W pierwszą sobotę miesiąca będziemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i zniewagi. W tym dniu:
- o godz. 9.00 wyjazd spod kościoła na pielgrzymkę wspólnoty Żywego Różańca do Barda. Można się jeszcze zapisać w zakrystii. Koszt 10 zł,
- o godz. 10.00 wyjazd spod kościoła do Radkowa na „Różaniec do granic”. Również w zakrystii można się jeszcze zapisać. Koszt 10 zł,
- o godz. 14.00 w naszym kościele będą 4 części różańca dla tych, którzy nie mogą wyjechać do Barda i Radkowa. Będzie to tym samym możliwość duchowego zjednoczenia  w modlitwie,
- o godz. 14.30 wyjazd spod kościoła dla pieszych pielgrzymów do Barda na epilog PPŚw.
- o godz. 17.00 w naszym kościele Msza św. z udziałem rodziców i dzieci pierwszokomunijnych. Po Mszy poświęcenie różańców. Serdecznie zapraszamy dzieci klas III z rodzicami
9.W przyszłą niedzielę przypada XVII Dzień Papieski. Z tej okazji tradycyjnie po każdej Mszy zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która jest żywym pomnikiem Jana Pawła II i wspiera młodzież z niezamożnych rodzin w nauce i studiach.
10.Z okazji Dnia Papieskiego za tydzień w niedzielę o godz. 19.00 w kaplicy DPS młodzież z KSM oraz nasz Chór parafialny zapraszają na koncert dla św. Jana Pawła.
11.Również w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 spod kościoła wyjazd do Świdnicy na zakończenie w naszej Diecezji peregrynacji Figury Matki Bożej Fatimskiej. Można w zakrystii się zapisywać. Koszt 30 zł.
12.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Wśród tak wielu ciekawych czasopism jest również nowa między parafialna gazeta, w której można przeczytać, co dzieje się w niektórych parafiach naszej Diecezji. Wśród tych parafii jest również nasza. Koszt tej gazety to dobrowolna ofiara na pokrycie kosztów druku. 
Zaproszenie Biskupa Świdnickiego do udziału w IV Rekolekcjach Diecezjalnych
Kończący się rok duszpasterski przypomniał nam zleconą przez Chrystusa misję głoszenia Ewangelii. W podjęciu przez nas tego zadania mają pomóc nam organizowane po raz IV Rekolekcje Diecezjalne. Tym razem poprowadzą je: ks. Artur Godnarski, organizator wielu działań ewangelizacyjnych w Polsce w tym akcji „Przystanek Jezus” oraz Jose Prado Flores z Meksyku, który jest znanym na całym świecie świeckim ewangelizatorem.  Zapraszam 12 i 13 X księży i siostry zakonne na rekolekcyjne spotkanie do Wambierzyc a młodzież i dorosłych do Ząbkowic, kolejno w sobotę 14 X i w niedzielę 15 X. Zapisy i szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej naszej diecezji. Skorzystajmy tej wyjątkowej okazji do formacji i doświadczenia wspólnoty. Całe dzieło rekolekcji obejmuję modlitwą i z serca błogosławię zarówno organizatorom, prowadzącym a zwłaszcza wszystkim uczestnikom rekolekcyjnych spotkań.
                                                                                                                + Ignacy Dec, Biskup Świdnicki
 

 

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.